1 procent
zobacz >>>

Uroczyste wręczenie świadectw i certyfikatów ECDL

   W dniu 28 sierpnia w siedzibie Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych odbyło się uroczyste wręczenie świadectw i certyfikatów dla uczestników I i II edycji szkolenia komputerowego ECDL. W Spotkaniu ze strony Fundacji uczestniczyli: Prezes Fundacji Fuga Mundi - Marek Piasecki, Kierownik Projektu 1.5 Beata Piasecka, Agnieszka Chmielewska - psycholog, Marcin Młynarczyk - doradca zawodowy, Marcin Dula i Ireneusz Jóźwicki - pośrednicy pracy oraz Halina Dziurdzińska - sekretarz projektu.
   Kurs ECDL realizowany jest w ramach projektu "Mapa drogowa do pracy" i jest skierowany do osób niepełnosprawnych długotrwale bezrobotnych, pozostających bez pracy przez okres, co najmniej 24 m-cy. W ramach realizowanych działań uczestnicy wzmacniają umiejętności przydatne w poszukiwaniu pracy, a certyfikat jest dokumentem, który potwierdza znajomość obsługi podstaw komputera. Certyfikat ECDL, - czyli Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy jest honorowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
   Podczas 200 godzinnego szkolenia, które trwało ok. 3 miesięcy kursanci nabyli umiejętności obsługi komputera w zakresie obsługi programów z grupy MS Office, systemu Windows i poruszania się w Internecie. Wszyscy uczestnicy uzyskali zaświadczenia o ukończeniu kursu komputerowego w ramach Ośrodka Szkoleniowego Fundacji Fuga Mundi. Natomiast certyfikat ECDL uzyskały osoby, które zdały wszystkie z 7 egzaminów - w tym jeden teoretyczny i 6 praktycznych. Spośród 20 uczestników 12 osób otrzymało certyfikaty, a 10 osób zakwalifikowało się na staże zawodowe na stanowiskach takich jak: specjalista ds. sprzedaży, pracownik biurowy, księgowa, telemarketer. Wśród nich byli kursanci, którzy dotychczas nie mieli styczności z komputerem, jak i tacy, którzy posiadali już wiedzę z zakresu obsługi podstawowych programów. Oprócz udziału w szkoleniu, uczestnicy mieli możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji i grupowych warsztatów przygotowujących do poruszania się po rynku pracy, przeprowadzonych przez specjalistów pracujących w Agencji Zatrudnienia w ramach aktywizacji zawodowej.

Gratulujemy osobom, które ukończyły I i II edycję szkolenia ECDL i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 27.02.2020r.
Stronę odwiedzono 18640434, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON