1 procent
zobacz >>>

Warsztaty z aktywizacji zawodowej dla osób zainteresowanych udziałem w szkoleniu komputerowym ECDL 11-12.06..2007

   To już nabór do III edycji szkolenia ECDL, które organizujemy w ramach projektu "Mapa drogowa do pracy"!!!
   W dniach 11-12.06.2007 roku w Siedzibie Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych odbyły się prowadzone przez Psychologa - Agnieszkę Chmielewską i Doradcę Zawodowego - Marcina Młynarczyka dwudniowe warsztaty z aktywizacji zawodowej dla osób zainteresowanych udziałem w szkoleniu komputerowym ECDL. W spotkaniu uczestniczył także Pośrednik Pracy - Marcin Dula, który zachęcając uczestników do aktywności przedstawił zarówno dostępne w Agencji oferty pracy, jak również opowiedział o zasadach współpracy w zakresie poszukiwania zatrudnienia podczas udziału w projekcie szkoleniowym. Ponadto grupa spotkała się z Prawnikiem - Katarzyną Ostalecką oraz Rehabilitantem Zawodowym - Magdaleną Budzyńską, uzyskując dzięki temu cenne informacje związane z prawnymi jak i zdrowotnymi aspektami aktywizacji zawodowej, które są bardzo ważne w kompleksowej obsłudze naszych klientów.
   Podczas warsztatów z psychologiem i doradcą zawodowym precyzowano oczekiwania, obawy oraz zadania związane z uczestnictwem w szkoleniu, a także możliwości dalszego rozwoju zawodowego poprzez podniesienie umiejętności z zakresu obsługi komputera. Zajęcia opierały się w zasadniczym stopniu na warsztacie samopoznania, którego celem było uzyskanie lepszego wglądu w siebie, swoje potrzeby i wartości zawiązane z pracą. Uczestnicy odkrywali i uczyli się nazywać swoje umiejętności i mocne strony, podczas licznych ćwiczeń warsztatowych wzmacniali swoje kompetencje interpersonalne i nabywali, co raz większej śmiałości w prezentacji siebie. Wierzymy, że te zajęcia i dokonany bilans mocnych i słabych stron okaże się przydatny dla naszych klientów w planowaniu dalszego rozwoju zawodowego.
   Wszyscy uczestnicy zostali zakwalifikowani do udziału w szkoleniu komputerowym, którego trzecia już w tym roku edycja rusza w lipcu. Równolegle do zajęć komputerowych będą odbywały się indywidualne i grupowe spotkania ze specjalistami Agencji Zatrudnienia, podczas których uczestnicy projektu zdobędą wiedzę i nabędą umiejętności niezbędnych do skutecznego poruszania się po rynku pracy - z zakresu autoprezentacji, metod szukania pracy i przebiegu rekrutacji, a także zapoznają się z uzupełniającymi formami aktywizacji zawodowej poprzez możliwość zaangażowania się w działalność woluntarystyczną oraz kontynuowanie edukacji lub podnoszenie kwalifikacji podczas dodatkowych kursów specjalistycznych.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 27.02.2020r.
Stronę odwiedzono 18644115, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON