1 procent
zobacz >>>

Rejestracja osób niepełnosprawnych w Powiatowym Urzędem Pracy w Krasnymstawie.

    Dnia 18 grudnia 2006 roku pracownicy Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych w składzie: Agnieszka Chmielewska - Psycholog, Marcin Młynarczyk - Doradca zawodowy) oraz Pośrednicy pracy Andrzej Godula, Ireneusz Jóźwicki spotkali się z grupą blisko 20 osób niepełnosprawnych bezrobotnych w Klubie Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Krasnymstawie. Spotkanie odbyło się w celu przedstawienia usług Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych oraz możliwości uczestniczenia w szkoleniu komputerowym ECDL.

Zorganizowane przy współpracy z Panią Alicją Barcikowską Doradcą Zawodowym z PUP spotkanie z osobami niepełnosprawnymi, było również okazją dla Urzędu Pracy do przedstawienia tej grupie osób dodatkowych informacji dotyczących przygotowania zawodowego, możliwości skorzystania z oferty szkoleniowej urzędu pracy oraz dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także przedstawiano informacje o działającym w ramach LFOON na terenie Krasnegostawu Biurze Karier dla Osób Niepełnosprawnych. Dodatkowo Pośrednik Pracy PUP pani Mariola Osiewicz przedstawiła aktualne oferty pracy. W spotkaniu uczestniczył także Prezes Krasnostawskiego stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych pan Wiesław Podgórski, z którym pracownicy mieli możliwość wymiany doświadczeń z zakresu działań na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Po spotkaniu w Klubie Pracy nasi pracownicy udali się bowiem do tego stowarzyszenia, ponieważ prowadzi ono warsztaty terapii zajęciowej.

Urząd pracy ogólnie można określić jako przyjazny dla osób niepełnosprawnych - szczególnie pomieszczenia znajdujące się na parterze (w tym Klub Pracy) - jest dostępny architektonicznie, a jego pracownicy wykazują zainteresowanie współpracą z naszą Agencją w zakresie aktywizacji zawodowej tej grupy osób, szczególnie Pani Alicja Barcikowska -Doradca zawodowy, wykazała się dużym zaangażowaniem i nastawieniem na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych.

 

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 27.02.2020r.
Stronę odwiedzono 18640110, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON