1 procent
zobacz >>>

Spotkanie z młodzieżą niesłyszącą

   Spotkanie z młodzieżą niesłyszącą i słabo słyszącą w Internacie przy ul. Pogodnej 54 odbyło się dn. 7.11.2006 r. Była to grupa gimnazjalna i licealna. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży sensu dalszego kształcenia, które daje szanse na dobrą przyszłą pracę oraz omówienie, jakie skutki zagrożenia niesie brak kwalifikacji.
   Spotkanie zaczęło się krótkiego życiorysu zawodowego Ewy Dragan i Stanisława Sobolewskiego, określenia ścieżki prowadzącej od kształcenia do pracy oraz bariery, trudności i osiągnięcia.
   Pokazaliśmy, jakie są zagrożenia braku kwalifikacji, życia bez pracy, bez kosztów życia utrzymania. Pokazaliśmy przykłady osób niesłyszących, które nie mają kwalifikacji, pozostają bez pracy. Z dobrej strony pokazaliśmy, że dzięki kursom i szkoleniom oraz szkołom policealnym lub wyższym niesłyszący mają większe szanse na znalezienie dobrej pracy nie tylko fizycznej, ale umysłowej.
   

   Częste pytania i problemy, które padły ze strony słuchaczy:


   Takie pytania rodziły interesujące dyskusje. Przedstawiłam także gdzie i jakie porady mogą uzyskać na nurtujące ich problemy, także przedstawiłam działalność naszej Agencji. Mam nadzieję, że to spotkanie pobudziło ich do refleksji dotyczących dalszego kształcenia.
Spotkanie trwało godzinę. Młodzież będzie chciała odwiedzić naszą Agencję Zatrudnienia i prosiła o kolejne spotkanie.

 

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 05.12.2019r.
Stronę odwiedzono 18293965, aktualnie przegląda ją 7 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON