Szanowni Państwo,

Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Pracownicy Agencji Zatrudnienia na szkoleniu "Wolontariat europejski dla osób niepełnosprawnych w ramach Akcji 2 Programu "MŁODZIEŻ"

    W dniach od 30 czerwca do 2 lipca 2006 r. w Centrum Konferencyjno - Szkoleniowym PLATON w Warszawie, odbyło się szkolenie skierowane dla organizacji współpracujących z osobami niepełnosprawnymi. Celem szkolenia było zapoznanie tego rodzaju organizacji z możliwościami, jakie daje program "Młodzież" osobom niepełnosprawnym, a w szczególności z szansą wyjazdu osób niepełnosprawnych w charakterze wolontariuszy w ramach Wolontariatu Europejskiego. Szkolenie zostało przeprowadzone przez pracowników Narodowej Agencji Programu Młodzież i obejmowało takie zagadnienia jak:

   W szkoleniu wzięło udział dwoje pracowników Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych: Katarzyna Pecyna - Koordynator wolontariuszy i Dorota Zielińska - Dryl - Specjalista ds. rozwoju zawodowego. Ponadto w szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele następujących organizacji: Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów START z Poznania, Fundacja "Normalna Przyszłość" z Warszawy, Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych z Warszawy, Fundacja im. Doktora Piotra Janaszaka PODAJ DALEJ z Konina, Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki, Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Świebodzicach, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Blisko dziecka" z Żychlina, Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych z Krakowa, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego z Warszawy, Warmińsko- Mazurskie Centrum Pomocy Dzieciom z Elbląga, Fundacja Równi, choć różni z Międzygórza.
   Na szkoleniu przedstawiono materiały filmowe zawierające wywiady z młodzieżą z zagranicy przebywającą w Polsce na Wolontariacie Europejskim. Głównym celem przeprowadzonego szkolenia było uświadomienie jego uczestnikom, że wyjazd na zagraniczny wolontariat jest kierowany nie tylko do osób pełnosprawnych. Korzystać z niego mogą i powinny również osoby niepełnosprawne za pośrednictwem organizacji pozarządowych, szczególnie tych, które pracują z osobami niepełnosprawnymi. Praca wolontariacka za granicą umożliwia młodemu człowiekowi: poszerzenie horyzontów, poznanie innych środowisk społecznych i kulturalnych, wzmacnia pewność siebie, a także umożliwia stania się bardziej samodzielnym i dojrzałym. Tego rodzaju wyjazd daje również niepowtarzalną szansę nauki języka obcego w środowisku osób, dla których jest on językiem narodowym.
   Program "Młodzież" jest kierowany do osób młodych, tzn. mających nie więcej niż 25 lat. Pracownicy Agencji Zatrudnienia uważają, że z tego rodzaju inicjatywy mogą skorzystać młodzi beneficjanci projektu "Mapa drogowa do pracy", dla których taki wyjazd byłby przygodą życia, inspirującą do podejmowania nowych życiowych wyzwań.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 29.07.2020r.
Stronę odwiedzono 19466773, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON