1 procent
zobacz >>>

Warsztaty Aktywizacji Zawodowej!

W dniach 21-22 stycznia 2009 r. w Agencji Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi odbyły się zajęcia z aktywizacji zawodowej, prowadzone cyklicznie w ramach projektu "Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi" współfinansowanego przez Unię Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W zajęciach wzięło udział 10 osób orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Pierwszego dnia warsztatów uczestnicy precyzowali własne umiejętności i atuty, określali swoje mocne i słabe strony. Spotkanie z prawnikiem pozwoliło zapoznać się uczestnikom zajęć z prawnymi aspektami zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Drugiego dnia osoby brały udział w warsztatach przygotowujących do samodzielnego szukania pracy. Omówiono zasady skutecznej komunikacji, zaprezentowano film dotyczący autoprezentacji. Uczestnicy mieli również okazję podzielić się doświadczeniami i opiniami na temat skuteczności stosowanych przez nich metod poszukiwania pracy. Pośrednik pracy zapoznał zebranych z ofertami pracy dostępnymi w Agencji Zatrudnienia i omówił lokalny rynek pracy dla osób niepełnosprawnych. Jak prawidłowo redagować dokumenty aplikacyjne wyjaśnił Specjalista ds. Rozwoju Zawodowego. Poinformował również o możliwości wolontariatu i zapoznał z aktualnymi ofertami szkoleń.

Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, osoby chętnie uczestniczyły we wszystkich ćwiczeniach warsztatowych, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Warsztaty odwiedziły również Radio Lublin i Telewizja Lublin.

Warto dodać, iż Zajęcia z Aktywizacji Zawodowej jak co miesiąc przygotowują Osoby Niepełnosprawne do rozmów kwalifikacyjnych na określone stanowiska pracy, które odbywają się na najbliższych Giełdach Pracy. Dlatego też wszystkim uczestnikom 2-dniowych warsztatów aktywizacyjnych serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i życzymy powodzenia w spotkaniach z potencjalnymi pracodawcami!Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 12.02.2020r.
Stronę odwiedzono 18613171, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON