Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !
Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi
w godzinach od 7:00 do 16:00 w formie zdalnej i stacjonarnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:
81 534-82-90 | 534-032-029 533-485-990
oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Wolontariat - kluczem do sukcesu młodych ludzi

   Dnia 19-tego grudnia 2008 r. w Sali Obrad Urzędu Miasta Lublin odbyła się konferencja na temat wolontariatu. Konferencję rozpoczęło wystąpienie pana Jacka Wnuka - Prezesa Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, który przedstawił podejmowane przez Centrum inicjatywy i opowiedział o programach poświęconych pomocy potrzebującym. Działania prowadzone przez Centrum Wolontariatu, przy współpracy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, zrzeszają każdego roku ogromną liczbę młodych ludzi, chcących bezinteresownie zaangażować się w prowadzone działania. Młodzież może wybrać miejsce i formę świadczonej przez siebie pomocy. Największą popularnością cieszy się wolontariat w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, gdzie wolontariusze organizują i umilają czas małym pacjentom. Młodzi ludzie mogą się także angażować w działania na rzecz dzieci ulicy w najbiedniejszych dzielnicach Lublina, wspierać więźniów czy przygotowywać ciepłe posiłki dla bezdomnych.

   Wystąpienia kolejnych prelegentów pokazały, że wolontariat bardzo prężnie rozwija się także w innych miastach naszego kraju a także poza jego granicami. Pani Krystyna Rybińska-Smyk opowiedziała o wolontariackich inicjatywach podejmowanych w Zamościu, pan Zdzisław Hofman - Prezes Stowarzyszenia KLANZA w Lublinie zaprezentował wolontariat studencki, zaś pani Irena Klepkowska opowiedziała o działaniach podejmowanych przez wolontariuszy z niepełnosprawnością.

   Uczestnicy konferencji mieli także szansę dowiedzieć się o "Wolontariacie Europejskim". Ta forma wolontariatu pozwala wielu młodym ludziom na realizowanie swoich pasji oraz pomaganie tym, którzy mieszkają poza granicami Polski. Wiele osób jest zainteresowanych wyjazdem do krajów zagranicznych a z informacji, które zaprezentowała pani Anna Moskwa - Wiceprezes Europejskiego Domu Spotkań Fundacji Nowy Staw wynika, że nasz kraj cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży zagranicznej. Niestety niewiele organizacji w Polsce chce gościć u siebie zagranicznych wolontariuszy.

   Na zakończenie konferencji, o swoim wolontariackim doświadczeniu opowiedziała pani Marysia Łukowska - koordynatorka wolontariatu na rzecz Afryki przy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie. Dzięki bardzo ciekawej i barwnej prezentacji uczestnicy konferencji mieli szansę przenieść się na kilka chwil do Afryki, poznać jej zapach i warunki w jakich żyją i dorastają tamtejsze dzieci.

   Konferencja była podsumowaniem projektu "Młodzież w działaniu" realizowanym przy Europejskim Domu Spotkań Fundacji Nowy Staw. Agencję Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi reprezentowała Magdalena Mazur.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 15.09.2020r.
Stronę odwiedzono 19686883, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON