1 procent
zobacz >>>

Zajęcia z aktywizacji zawodowej w dniach 20 - 21 sierpnia 2008 r.

    W dniach 20 - 21 sierpnia 2008 r. w Agencji Zatrudnienia odbyły się zajęcia z aktywizacji zawodowej, prowadzone cyklicznie w ramach projektu "Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi".
W zajęciach wzięło udział 10 osób z niepełnosprawnością.

   Pierwszego dnia warsztatów uczestnicy poznawali, odkrywali swoje umiejętności i atuty, określali mocne i słabe strony. Spotkanie z prawnikiem pozwoliło zapoznać się uczestnikom z prawnymi aspektami zatrudniania osób niepełnosprawnych

    Drugiego dnia osoby brały udział w warsztatach przygotowujących do samodzielnego szukania pracy. Omówiono zasady skutecznej komunikacji, zaprezentowano film dotyczący autoprezentacji, jak również uczestnicy mieli okazję podzielić się doświadczeniami i opiniami na temat skuteczności stosowanych przez nich metod poszukiwania pracy. Pośrednik pracy zapoznał zebranych z ofertami pracy dostępnymi w agencji i omówił lokalny rynek pracy dla osób niepełnosprawnych. Jak prawidłowo redagować dokumenty aplikacyjne wyjaśnił specjalista ds. rozwoju zawodowego. Poinformował również o możliwości wolontariatu i zapoznał z aktualnymi ofertami szkoleń.

   Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, osoby chętnie uczestniczyły we wszystkich ćwiczeniach warsztatowych, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Kolejnym etapem aktywizacji zawodowej tej grupy osób będzie kurs prawa jazdy kat. B. Wszystkim życzymy szerokiej drogi!

 

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 05.12.2019r.
Stronę odwiedzono 18293968, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON