1 procent
zobacz >>>

Zajęcia z aktywizacji zawodowej w dniach 29-30 maja 2008 r.

   W dniach 29 - 30.05.2008 roku w siedzibie Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych odbyły się cykliczne zajęcia z aktywizacji zawodowej, które poprowadziły Agnieszka Chmielewska - psycholog oraz Katarzyna Płoszaj - doradca zawodowy. Grupa liczyła 10 osób niepełnosprawnych zarejestrowanych w Agencji Zatrudnienia.

   W ciągu dwóch dni warsztatowo- szkoleniowych uczestnicy mieli okazję wzięcia udziału w warsztacie samopoznania, zapoznać się z metodami poszukiwania zatrudnienia na otwartym rynku pracy oraz umiejętnie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

   W ciągu pierwszego dnia szkolenia uczestnicy odkrywali własne umiejętności oraz możliwości na tle celów życiowych, predyspozycji zawodowych; mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych ćwiczeniach praktycznych by wzmocnić poczucie własnej wartości. Na koniec pierwszego dnia szkolenia został zaproszony specjalista - prawnik (Katarzyna Ostalecka), aby omówić zasady prawne na rynku pracy dla osób niepełnosprawnych.

   Podczas drugiego dnia szkoleniowego uczestnicy brali udział w warsztacie przygotowującym do samodzielnego szukania pracy: została omówiona rola komunikacji niewerbalnej i komunikacji werbalnej, zostały przedstawione metody poszukiwania pracy, specjalista (Magdalena Mazur) przedstawił uczestnikom aktualne oferty wolontariatu i szkoleń, jak także zaprezentował zasady przygotowania materiałów aplikacyjnych.

   Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Nastawienie grupy i jasno postawione cele zaowocowały poszerzeniem informacji na temat możliwości aktywnego poszukiwania zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

 

-
-

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 27.02.2020r.
Stronę odwiedzono 18640778, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON