KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,

w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne informujemy o zmianie sposobu obsługi Klientów.
Od dnia 17.03.2020 prosimy o kontaktowanie się z pracownikami wyłącznie drogą telefoniczną
(81 534 82 90) lub e-mailową (bezpośrednio z każdym pracownikiem lub praca.ffm@gmail.com).

W razie konieczności dostarczenia np. dokumentacji do siedziby Fundacji prosimy o wrzucanie jej do skrzynki, umieszczonej przed wejściem.

Powyższe zmiany obowiązują do odwołania.

Przepraszamy za utrudnienia,

Z poważaniem,

Agencja Zatrudnienia - Fundacja Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Wolontariat studencki.

   Jedną z ciekawszych i nietypowych form rozwijania umiejętności pracy z dziećmi, a także realizacji własnych pomysłów daje wolontariat studencki - program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie wykorzystania potencjału intelektualnego młodzieży na rzecz dzieci pochodzących z małych miasteczek i wsi. Program polega na realizacji małych projektów o charakterze edukacyjnym przez kilkuosobowe grupy wolontariuszy-studentów (od 2 do 5 osób) w szkołach we współpracy z regionalnymi Koordynatorami Programów. Regionalnymi Koordynatorami są organizacje zajmujące się problematyką edukacji oraz wolontariatu. W Lublinie powyższą funkcję pełni Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA. Studenci-wolontariusze realizują zajęcia, które pobudzają dzieci do rozwijania wiedzy, umiejętności i własnych zainteresowań. Generalnie projekty (zajęcia) są podzielone na dwie kategorie:

  1. projekt systematyczny, trwający co najmniej 3 spotkania, a każde z nich nie krócej niż 2 godziny,
  2. projekt wakacyjny/ feryjny, którego realizacja trwa przynajmniej przez 5-6 dni w tygodniu, a długość zajęć to min. 5 godzin lekcyjnych.


   Zaletą tego programu jest to, że daje szansę młodym osobom na zrealizowanie własnych pomysłów polegających na pracy z dziećmi, a szkołom daje możliwość skorzystania z potencjału i umiejętności wolontariuszy. Aby zostać wolontariuszem trzeba zgłosić swój pomysł na projekt do internetowej bazy projektów. Szkoła, która chce skorzystać z pomysłów wolontariuszy może przejrzeć zamieszczone w bazie projekty i wybrać jeden z nich, który będzie najbardziej pasował do jej potrzeb i warunków lokalnych.
Ważną rolę w tworzeniu dobrego pomysłu na projekt pełni lider grupy. Jest to osoba, która organizuje grupę wolontariuszy, kieruje nimi, rejestruje ją w internetowej bazie oraz odpowiada za kontakty ze szkołą. Ponadto do jej obowiązków należy zdanie sprawozdania z zakończonego projektu. Studenci, którzy realizują własny projekt mogą liczyć na zwrot kosztów, jakie ponieśli w związku z zakupem niezbędnych materiałów oraz na dojazdy do miejsca gdzie odbywają się zajęcia.
(Tekst napisany na podstawie informacji zaczerpniętych ze strony www.wolontariatstudencki.pl/ )

Katarzyna Pecyna - Koordynator zatrudnionych wolontariuszy 29.06.2006r.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 10.03.2020r.
Stronę odwiedzono 18787518, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON