Szanowni Państwo,


rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Jezuicki Wolontariat Europejski

   Jezuicki Wolontariat Europejski powstał w 1996 r. z inicjatywy ks. Mieczysłwa Kożucha. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest niesienie pomocy potrzebującym. Projekt ten jest adresowany do młodzieży w wieku 19-25 lat, która jest w stanie poświęcić 10 miesięcy na pomoc najuboższym.
"Jesteśmy organizacją tworzącą i koordynującą dziesięciomiesięczny program dla młodych ludzi, którego celem jest praca bez wynagrodzenia na rzecz potrzebujących, połączona z osobistym rozwojem i formacją duchową.

Istniejemy po to, by pomagać ludziom, którzy w pełni nie uczestniczą w różnych wymiarach życia społecznego i osobistego. Nasze działanie kierujemy w te obszary pomocy, do których wcześniej nikt inny nie dotarł. Tworzymy nową jakość pomocy.
Jednocześnie proponujemy wolontariuszom formację duchową, która umożliwi im w sposób świadomy i przemyślany pomagać potrzebującym, a także integrować swoją osobowość i odkryć życiowe powołanie. Promujemy pewien chrześcijański styl życia.

Poprzez pracę, formację, prosty styl życia i obecność wspólnoty wolontariusz tworzy bardziej realistyczny obraz samego siebie (swoich ograniczeń, braków, kompleksów, lęków jak i też zalet oraz mocnych stron), buduje zdrową religijność (integruje wiarę, życie, działanie), i rozwija w sobie wrażliwość społeczną i ducha służby w życiu codziennym.

Dążymy do tego, by po zakończonym projekcie wolontariusz potrafił wcielać w życie wartości, które są fundamentem naszego działania."

Działanie Jezuickiego Wolontariatu Europejskiego opiera się na czterech zasadach:

  1. Praca z potrzebującymi-Praca w wymiarze ośmiu godzin dziennie w różnych ośrodkach wspierających najbardziej ubogich i potrzebujących: w schroniskach dla bezdomnych, świetlicach środowiskowych, domach pomocy społecznej, hospicjach. Często jest to praca trudna i mozolna, wymagająca od wolontariusza pełnego poświęcenia, odpowiedzialności i kreatywności.

  2. -Duchowość ignacjańska - Raz w tygodniu wolontariusze spotykają się na wspólnej modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego. Tylko dzięki takim spotkaniom mogą wspólnie zastanawiać się nad sensem swojej pracy, nad owocami, które ona przynosi. Wspólna modlitwa pozwala odnaleźć głębię w realizowanych zadaniach i pełniej wykonywać swoją misję.

  3. Tworzenie wspólnoty - Wszyscy wolontariusze żyją jak w wielkiej rodzinie, razem gotują, piorą, sprzątają, dzielą się obowiązkami. Taka wspólnota pozwala na lepsze poznanie siebie i innych.

  4. Tworzenie wspólnoty- Wszyscy wolontariusze żyją jak w wielkiej rodzinie, razem gotują, piorą, sprzątają, dzielą się obowiązkami. Taka wspólnota pozwala na lepsze poznanie siebie i innych.

Żródło:
www.katolik.pl

Magdalena Mazur -koordynator wolontariuszy.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 08.05.2020r.
Stronę odwiedzono 19099380, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON