Szanowni Państwo,


rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Pokolenie Why?

   Pod koniec lat 90 nastał kryzys ideologii yuppie. Powoli przestaje się liczyć kariera i szybkie zarabianie pieniędzy. Część ludzi zapragnęła, jak mówią socjologowie "nie przegapić smaku chwili życia". W Europie obserwuje się powstawanie nowego pokolenia zwanego pytającym (Generation Why?). Kontestują wyścig szczurów i wątpią w materializm, nie godzą się z pojęciem zaprzedawania siebie i innych. Nie poddają się manipulacji ze strony mediów i nie kreują swojej kariery w sposób agresywny. Ludzie ci mają staranne wykształcenie, pracę, jednak nie robią błyskotliwych i szybkich karier, nie odnoszą sukcesów medialnych. Najwięcej z nich pracuje w reklamie, mediach i na rynku związanym z internetem. Stwarzają zasady, jednak nie podlegają nim. Uważają, że kończy się epoka odtwórczego działania, za najważniejsze uważają myślenie. Pada więc pytanie czym mogą nam zaimponować? Wydaje mi się, iż kreatywnym podejściem do pracy i do konsumpcji, na którą jesteśmy skazani. Pokolenie to prezentuje proste sposoby na złagodzenie codziennych frustracji, jednym z nich jest unikanie rutyny, intensywne przeżywanie życia, radość z drobiazgów. Z badań socjologów wynika, że dla 20% młodych Polaków wartością jest rywalizacja, która jest rozumiana jako wyścig o karierę, lepszą pracę i oczywiście dostatnie życie. Żądnych sukcesu jest aż 70% Polaków, niektórzy zaś sukces określają jako realizację swych życiowych pasji. Nasuwają się, więc proste wnioski, życiem naszego pokolenia rządzą sprzeczności. Z jednej strony mamy ludzi, żądnych władzy i szeroko pojętego sukcesu, zwanymi karierowiczami, natomiast z drugiej strony pokolenie ludzi alternatywnych, mających świadomość swej odmienności zarówno w poglądach jak i w postępowaniu.
   Pokolenie Why? Chce żyć i żyje niespiesznie, korzysta z wolnego czasu, woli być niż mieć. Wśród nich jest sporo wolontariuszy w organizacjach pozarządowych i w organizacjach znajdujących przyjemność w pracy za darmo. W Polsce społecznie udziela się około 3 mln wolontariuszy. Są to osoby, które zajmują się pomocą społeczną, ekologią, rozwojem regionalnym, krzewią oświatę, naukę, kulturę i sztukę. Wśród nich jest wielu młodych i dobrze wykształconych, jak na przykład prawnicy, socjologowie, absolwenci szkół zarządzania. Mając tak wysokie kwalifikacje, mogli wybrać inną drogę i piąć się po szczeblach kariery. Tymczasem pracują dla użytku publicznego, zachowując niezależność, elastyczność działania, swobodę w podejmowaniu decyzji. Tacy ludzie mają wpływ na definiowanie celów swej pracy zawodowej, są otwarci na ludzkie problemy, zauważają więcej niż przeciętny obywatel. Wśród dzisiejszych problemów społeczeństwa, gdzie większość jest zatroskanych samym sobą, warto jest mówić o tych, którzy często poprzez bunt i walkę z sprzecznościami, myślą o pomocy drugiemu człowiekowi i chcą to zaszczepić innym. Na całym świecie ludzie poruszeni troską o innych angażują swój czas, umiejętności w bezinteresowne działanie na rzecz drugiego człowieka, potrzebującego pomocy, dlatego też zjawisko wolontariatu ma charakter powszechny i globalny.

(tekst na podstawie artykułu "Weekendowa alternatywa" Tygodnik Wprost, nr 979 (26 sierpnia 2001r.)Magdalena Ciesielska - Koordynator zatrudnionych wolontariuszy.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 02.06.2020r.
Stronę odwiedzono 19117370, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON