Szanowni Państwo,


rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

"Radiolka"

   Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej często poświęcają swój czas na różnego typu aktywności, zajmują się robótkami ręcznymi, pisaniem wierszy, tworzeniem kół teatralnych czy muzycznych. W jednym z lubelskich domów spotkać można jeszcze jedną, nietypową jak by się wydawało dla takiego miejsca aktywność. Jest nią słuchanie audycji z radio-węzła, zwanego przez mieszkańców domu "Radiolką".
   Raz w tygodniu mieszkańcy domu zbierają się przed głośnikami, by wysłuchać ulubionych piosenek ze swoich lat młodości, by dowiedzieć się o jadłospisie na cały dzień, wysłuchać ciekawych audycji. Największą popularnością cieszy się jednak koncert życzeń. Gdy z głośników rozbrzmiewa głos prowadzącego: "Pan Gieniu z szóstki pozdrawia panią Krysię" zaraz pani Krysia przyjeżdża na wózku do miejsca, z którego nadawana jest audycja, by osobiście przez mikrofon podziękować za pozdrowienia.
   W tworzeniu audycji biorą udział wolontariusze. Jest to dla nich z jednej strony zabawa w dziennikarstwo, z drugiej zaś odpowiedzialne zadanie. Po spotkaniu wszystkich przygotowujących audycję, ustaleniu tematu i podzieleniu się obowiązkami, następuje ciężka praca, której efektem jest zawsze profesjonalnie przygotowana audycja.
   Te audycje wnoszą do domu opieki powiew świeżości, bardzo często są jedynym źródłem informacji z kraju i ze świata, gdyż wielu mieszkańców nie jest w stanie samodzielnie przeczytać gazety. Dzięki radio mogą być ze wszystkimi wydarzeniami na bieżąco. Gdy z głośników rozbrzmiewa muzyka, w całym domu od razu robi się weselej, i niemal z każdego zakamarka dobiegają nucone przez mieszkańców słowa piosenki.
   Ważnym punktem cotygodniowych spotkań słuchaczy z ich Radiolką jest także modlitwa. Radio jednoczy i pozwala, choć na chwilę zapomnieć o własnych cierpieniach i smutku. Wspólna modlitwa jest dla mieszkańców, jak sami mówią, źródłem siły i wiary w to, że mimo swojego podeszłego wieku mogą jeszcze cieszyć się życiem i rozkoszować jego pięknem.
   "Radiolka" to nie tylko radio-węzeł, ale także mocny węzeł, który jednoczy mieszkańców DPS-u i młodych wolontariuszy. W tym domu każdy wolontariusz doskonale zna mieszkańców, wie, jaką muzykę lubią i czym się interesują. Każdy z mieszkańców to dziadzio lub babcia. Wizyta młodych osób w domu pomocy społecznej wywołuje uśmiech na twarzach grubo pooranych zmarszczkami, a zasmucone nieraz oczy mieszkańców nagle ożywają.
   Warto jest myśleć o tego typu aktywności i angażować się w najróżniejsze działania, które będą przynosiły pożytek i radość osobom starszym i samotnym, a jednocześnie będą dawać dużo satysfakcji dla osób, które będą się w nie włączać. Radiolka rozwija i to nie tylko zdolności dziennikarskie czy umiejętność modulacji głosem, ale przede wszystkim rozwija wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, tak bardzo potrzebną we współczesnym świecie.

Magdalena Mazur - Koordynator zatrudnionych wolontariuszy.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 02.06.2020r.
Stronę odwiedzono 19117573, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON