Szanowni Państwo,


rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Pajacyk

   Słowo "pajacyk" budzi bardzo pozytywne skojarzenia z dzieciństwem. Przypomina czasy, gdy na półkach w dziecięcym pokoju stały lalki, misie i pajacyki. Wszystkie te zabawki umilały dzieciństwo i sprawiały, że przybierało ono bardziej bajkowe, beztroskie barwy. Niestety nie wszystkie dzieci mogą poszczycić się takimi wspomnieniami. Wiele jest wsi, miasteczek i miast, gdzie dzieci nie marzą nawet o zabawkach, brak im bowiem podstawowych, niezbędnych do życia warunków, jednym z nich jest posiłek.

   Od 1998 r. Polska Akcja Humanitarna prowadzi program dożywiania dzieci w szkołach i świetlicach o nazwie "Pajacyk". Głównym celem akcji jest zapewnienie jednego ciepłego posiłku dzieciom, których gmina nie dożywia. Obiad, jaki dzieci dostają dzięki akcji jest często ważną motywacją o tego, by pójść do szkoły. Akcja "Pajacyk" przynosi także często efekty w postaci wzrostu częstości przychodzenia dzieci do szkoły a także osiągania w związku z tym lepszych wyników w nauce.

   "Dożywianie dzieci w szkołach jest najlepszą formą wspomagania dziecka, jego rodziny oraz szkoły. Gwarantuje to właściwe wykorzystanie pieniędzy i klarowne rozliczenia. Chcielibyśmy zapewnić w ciągu roku szkolnego przynajmniej jeden gorący posiłek dziennie każdemu dożywianemu dziecku.

   Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła akcję dożywiania dzieci w roku 1996 na terenach, gdzie przeważały Państwowe Gospodarstwa Rolne. W wyniku przemian gospodarczych w ciągu ostatnich piętnastu lat PGRy zlikwidowano, pozostawiając bez pracy wiele rodzin nieprzygotowanych do radzenia sobie z nową rzeczywistością. Indywidualne gospodarstwa rolne na tych terenach są bardzo małe, poziom agrokultury niski, a wskaźnik bezrobocia ogromny (w niektórych rejonach sięgający 90%).

   Jak zwykle w takich przypadkach, dzieci należą do najbardziej poszkodowanych w wyniku ubóstwa. Dla wielu dzieci droga do szkoły jest dłuższa niż 10 km. Zdarzają się przypadki omdleń z głodu podczas lekcji, czy zjadania resztek śniadań przyniesionych przez inne dzieci. Niektóre dzieci przyznają, że jedynym ich powodem chodzenia do szkoły jest talerz gorącej zupy, którą tam dostają. Fundusze lokalnych Ośrodków Pomocy Społecznej są zbyt małe, by zapewnić konieczną pomoc. Dzieci wolą pozostawać w domu, by pomóc rodzicom w zarabianiu pieniędzy, niż chodzić do szkoły. Nie zdobywają więc wykształcenia i koło ubóstwa się zamyka. Mamy nadzieję, że dożywianie dzieci spowoduje, że więcej z nich zdobędzie wykształcenie, co pomoże im nadążyć za rozwijającym się społeczeństwem".

W jaki sposób można wspomóc działania Polskiej Akcji Humanitarnej?

Żródło:
www.pah.org.pl

Magdalena Mazur -koordynator wolontariuszy.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 08.05.2020r.
Stronę odwiedzono 19099357, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON