KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,

w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne informujemy o zmianie sposobu obsługi Klientów.
Od dnia 17.03.2020 prosimy o kontaktowanie się z pracownikami wyłącznie drogą telefoniczną
(81 534 82 90) lub e-mailową (bezpośrednio z każdym pracownikiem lub praca.ffm@gmail.com).

W razie konieczności dostarczenia np. dokumentacji do siedziby Fundacji prosimy o wrzucanie jej do skrzynki, umieszczonej przed wejściem.

Powyższe zmiany obowiązują do odwołania.

Przepraszamy za utrudnienia,

Z poważaniem,

Agencja Zatrudnienia - Fundacja Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Pierwszy kontakt z wolontariuszem, czyli jak wygląda dzień pracy koordynatora wolontariatu.

   Witam, nazywam się Magdalena Ciesielska i od października 2006 roku będę się zajmowała sprawami związanymi z wolontariatem. Przyznaję, iż na początku mojej pracy i wdrażania się na nowe stanowisko, poczułam lekkie zaniepokojenie, jak sobie poradzę, jak przekonam ludzi do formy aktywności, jaką jest wolontariat. Jednakże moje wątpliwości dość szybko się rozwiały, a to wszystko dzięki Wam Kochani Wolontariusze!
   Do Agencji przychodzi wiele osób, które to bezpłatnie, dobrowolnie i świadomie pragną poświęcić swój czas na rzecz innych potrzebujących osób, lokalnej społeczności czy organizacji. To dało mi dużo do myślenia i przypomniało o wartości, jaką jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Wolontariusze dają dużo z siebie, a wolontariat nie pozostaje dla nich obojętny. Jest zarazem formą na zdobycie dodatkowych umiejętności, doświadczenia zawodowego oraz wyjściem poza cztery ściany domu, poznania ludzi i nawiązania nowych przyjaźni. Jako koordynator wolontariuszy spotykam się codziennie z nowymi osobami chętnymi do podjęcia wyzwania, jakim jest wolontariat, a także z osobami, które już od dłuższego czasu współpracują z Agencją. Jednym z elementów dnia pracy jest rozmowa z każdym z tych osób, podczas której poznaję bliżej wolontariusza, jego ambicje, potrzeby, motywacje, zainteresowania. Pomagam danej osobie wybrać ofertę wolontariatu, która najbardziej będzie odpowiadała jego predyspozycjom i oczekiwaniom. Z drugiej strony wielu naszych klientów potrzebuje pomocy w sprawach codziennych, rozmowy, czy wyjścia na spacer i tu także ogromną rolę spełniają Wolontariusze Agencji, na których mogę liczyć. Otwieram wielki segregator z danymi Wolontariuszy, dzwonię i uzyskuję pozytywną odpowiedź już po pierwszym telefonie.
   W związku z tym, pragnę podziękować wszystkim Wolontariuszom, z którymi miałam przyjemność spotkać się w pierwszym tygodniu mojej pracy. Dziękuję za uśmiech, waszą pozytywną energię i wielką chęć podjęcia nowego wyzwania, jakim jest wolontariat. Serdecznie zapraszam pozostałe osoby do podjęcia aktywności woluntarystycznej, zarówno w naszej Agencji, jak również skorzystania z ofert wolontariatu, z którymi można się zapoznać na terenie biura Agencji. Pytajcie o Magdę, jestem po to by wam pomóc.


Magdalena Ciesielska - Koordynator zatrudnionych wolontariuszy 29.06.2006r.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 10.03.2020r.
Stronę odwiedzono 18787514, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON