KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,

w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne informujemy o zmianie sposobu obsługi Klientów.
Od dnia 17.03.2020 prosimy o kontaktowanie się z pracownikami wyłącznie drogą telefoniczną
(81 534 82 90) lub e-mailową (bezpośrednio z każdym pracownikiem lub praca.ffm@gmail.com).

W razie konieczności dostarczenia np. dokumentacji do siedziby Fundacji prosimy o wrzucanie jej do skrzynki, umieszczonej przed wejściem.

Powyższe zmiany obowiązują do odwołania.

Przepraszamy za utrudnienia,

Z poważaniem,

Agencja Zatrudnienia - Fundacja Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Wolontariat jako przygotowanie do pracy.

    Jednym z zadań koordynatora wolontariuszy pracującego dla Agencji Zatrudnienia jest udzielanie pomocy klientom w podejmowaniu aktywności społecznej w formie wolontariatu. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że część osób korzystających z usług agencji jest zainteresowana pracą w charakterze wolontariatu. Przeważnie są to osoby młode, które chcą w sposób sensowny i pożyteczny wypełnić wolny czas. Tego rodzaju działalność traktują również jako formę przygotowania do pracy zawodowej, a także jako możliwość podzielenia się z innymi własnymi umiejętnościami i wiedzą. Nie każdy jednak deklaruje chęć angażowania się w tego rodzaju działalność, głównie ze względu na ograniczenia związane z czasem.
   Praca w charakterze wolontariatu może być również traktowana jako pewien etap przygotowujący do podjęcia pełnej aktywności zawodowej. W takiej sytuacji zakres czynności wykonywanych przez wolontariusza powinien być zbliżony do zadań, które ta osoba będzie później wykonywała już jako pracownik. Nie chodzi tutaj o zdobycie specjalistycznej wiedzy z określonej dziedziny, ale o nauczenie się prostych prac wykonywanych w biurze, umiejętności pracy w zespole, komunikowania się z otoczeniem, punktualności itp. Wszystkich tego rodzaju sprawności wolontariusz może się nauczyć poprzez pracę w organizacjach pozarządowych oraz instytucjach publicznych.
   Największe zainteresowanie wolontariatem wykazują osoby, które są lub były zaangażowane w pracę społeczną i mają do niej pozytywny stosunek. Jednak ograniczenia związane z wolnym czasem, czy konieczność podjęcia pracy zarobkowej utrudniają bądź uniemożliwiają im podjęcia się tego rodzaju działalności.

Katarzyna Pecyna - Koordynator zatrudnionych wolontariuszy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 10.03.2020r.
Stronę odwiedzono 18787419, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON