KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,

w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne informujemy o zmianie sposobu obsługi Klientów.
Od dnia 17.03.2020 prosimy o kontaktowanie się z pracownikami wyłącznie drogą telefoniczną
(81 534 82 90) lub e-mailową (bezpośrednio z każdym pracownikiem lub praca.ffm@gmail.com).

W razie konieczności dostarczenia np. dokumentacji do siedziby Fundacji prosimy o wrzucanie jej do skrzynki, umieszczonej przed wejściem.

Powyższe zmiany obowiązują do odwołania.

Przepraszamy za utrudnienia,

Z poważaniem,

Agencja Zatrudnienia - Fundacja Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Szkolenie dla wolontariuszy

   Dnia 26 maja obecnego roku wolontariusze pracujący dla Agencji Zatrudnienia mogli zapoznać się z problematyką dotyczącą osób głuchoniemych. Zagadnienia dotyczące tej grupy niepełnosprawnych omawiała osoba, która wychowała się w środowisku osób głuchoniemych i ma doświadczenie w pracy społecznej z osobami niesłyszącymi i słabo słyszącymi. Głównym celem szkolenia było uświadomienie barier społecznych, jakie mają osoby głuchonieme w kontakcie z osobami słyszącymi oraz wskazanie na to, co można zrobić, aby zmniejszyć te bariery.
   Osoba prowadząca szkolenie rozpoczęła go od przedstawienia krótkiej scenki sytuacyjnej wraz z koleżanką posługującą się tak jak ona językiem migowym. To krótkie przedstawienie miało pokazać w jaki sposób, osoby posługujące się językiem migowym czują się w obecności innych, nie mających problemów z wymową. Wolontariusze dowiedzieli się, że osoby głuchonieme nie czują się pewnie wśród osób, które nie używają języka migowego oraz mają ograniczone zaufanie w stosunku do nich. Ze względu na barierę w porozumieniu się z osobami mówiącymi głuchoniemi wolą przebywać wśród osób, które są niepełnosprawne w taki sam sposób jak one. Osoba prowadząca szkolenie starała się przekazać swoim słuchaczom co sprawia niesłyszącym największe problemy oraz w jaki sposób przeżywają oni swoje frustracje.
   Uczestniczący w szkoleniu wolontariusze zadawali pytania. Większość z nich była ciekawa tego, w jaki sposób można porozumieć się z osobą głuchoniemą, jeśli nie zna się języka migowego. Odpowiedź była dość prosta. Przy pierwszym kontakcie z taką osobą istotne jest przede wszystkim nastawienie do tej osoby, które powinno wyrażać się w mimice naszej twarzy oraz gestykulacji. Bardzo ważny jest uśmiech, który wyraża sympatię oraz pozytywne nastawienie do danej osoby. Jeśli nasza twarz będzie wyrażać takie uczucia jak znużenie, niechęć, wrogość osoba głuchoniema może bardzo szybko zaniechać nawiązania z nami kontaktu. Pomocne przy porozumiewaniu się z osobą głuchoniemą może być pisanie na kartce.

Katarzyna Pecyna - Koordynator zatrudnionych wolontariuszy 01.06.2006r

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 10.03.2020r.
Stronę odwiedzono 18787642, aktualnie przegląda ją 7 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON