Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Wreszcie odnalazłam właściwą ścieżkę

Asia, zgłaszając się do Agencji Zatrudnienia, miała za sobą wieloletnie doświadczenie pobytu w zgromadzeniu zakonnym. Po wyjściu ze zgromadzenia nie umiała odnaleźć się w tym świecie, szukała jakiegoś punktu zaczepienia, była ciekawa tego, co fundacja oferuje. Nie umiała usiedzieć w domu, szukała czegoś, co będzie mogła robić z sensem, czegoś, co będzie miało swoją wartość i przynosiło pomoc innym. Dlatego też zdecydowała się na podjęcie wolontariatu. Zgodziła się podzielić swoim doświadczeniem:

"Od szkoły podstawowej dręczyła mnie myśl, by wstąpić do zakonu. Moja rodzina była wierząca, jednak niepraktykująca. Szukałam dla siebie jakiejś szansy rozwoju, angażowałam się w różne inicjatywy przy kościele, a także rozwijałam w ten sposób swoje manualne talenty. Zaangażowałam się w działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a potem w działania Akademii Młodzieżowej. Potem podjęłam decyzję, by wstąpić do zakonu. Nie odnalazłam się jednak na tej drodze życia. Po 7 latach zrezygnowałam. Długo borykałam się z tą decyzją. Nie wiedziałam, co zrobić. Muszę stwierdzić, że, choć nie było mi łatwo, nie był to czas zmarnowany, nauczyłam się szacunku, tolerancji, umocniłam swą wiarę, nauczyłam się także rozumieć ból fizyczny i psychiczny.

Gdy opuściłam zakon, było mi bardzo ciężko. Czułam się bardzo pogubiona, ale dzięki przyjaciołom i otrzymanym od nich wsparciu udało mi się powoli odnajdywać. Uznałam, że nie powinnam się poddawać, ale stopniowo uczyć ludzi i oswajać z ich obecnością. Zaangażowałam się w wolontariat w Agencji Zatrudnienia, gdzie uczyłam się kontaktu z drugim człowiekiem. Potem udało mi się podjąć prace i w chwili obecnej samodzielnie zarabiam na swoje utrzymanie. Mimo iż jestem osobą niepełnosprawną i doświadczyłam w swoim życiu wielu trudności, nie poddałam się. Myślę, że warto szukać swojej drogi życia, ja ją znalazłam"

Rozmawiała: Magdalena Mazur

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 24.11.2020r.
Stronę odwiedzono 19976613, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON