Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Plakat promocyjny

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Pani Maria Grygiel - ukończyła kurs.

Pani Maria Grygiel z wykształcenia jest księgową, ma prawie dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w tym zawodzie. Od grudnia 2006 zarejestrowana jest w Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych.


Joanna Zielińska: Jako jedna z kilku osób po ukończeniu szkolenia ECDL zakwalifikowała się Pani na staż zawodowy. Na czym polega Pani praca?
Maria Grygiel: Pracuję w biurze rachunkowym Baster Audytor. Do moich obowiązków należy kompleksowe rozliczanie finansowe firm. Jest to związane z moim wyuczonym zawodem księgowej.
J.Z.: Otrzymała Pani certyfikat ECDL. Jak Pani ocenia swoje umiejętności związane z obsługą komputera i czy przydają się one Pani w pracy?
M.G.: Muszę powiedzieć, że bardzo dobrze sobie radzę z obsługą komputera. Kurs przygotował mnie do dalszej pracy z nauką programów, pomógł mi na nowo odnaleźć się w zawodzie księgowej. Nie pracuję w zawodzie już dość długo i wypadłam z obiegu. Dzięki temu, że na kursie opanowałam podstawy mogę uczyć się teraz kolejnych programów: Symfonii i Płatnika.
J.Z.: Żeby otrzymać certyfikat, musiała Pani zdać kilka egzaminów. Czy było ciężko?
M.G.: Oczywiście, cały czas napotykałam różne trudności. Koleżanki dziwiły mi się, że w tym wieku mam jeszcze chęć się szkolić i przystępować do egzaminów. Uważam, że jeśli się czegoś chce, wszystkiego można się nauczyć. Nie warto poddawać się i zniechęcać. Bardzo pomogły mi zajęcia aktywizacyjne prowadzone przez psychologa i doradcę zawodowego z Agencji Zatrudnienia. Osobom, które już od dłuższego czasu pozostają bez pracy trudno jest wrócić do dawnej aktywności. Na zajęciach nauczyłam się na nowo organizować swój czas i wytyczać obowiązki, zyskałam też nowe znajomości wśród osób, które znajdują się w podobnej sytuacji jak ja.
J.Z.: Jakie ma Pani plany zawodowe na przyszłość?
M.G.: Po ukończeniu stażu chciałabym dalej pracować w biurze rachunkowym. Jeśli to nie będzie możliwe, poszukam innej pracy biurowej. Kiedyś szukałam pracy sprzątaczki, bo uważałam, że powrót do pracy księgowej nie jest możliwy. Teraz odzyskałam pewność siebie, i wiem, że mogę podjąć pracę w moim wyuczonym zawodzie.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 07.05.2021r.
Stronę odwiedzono 20524796, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON