Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Plakat promocyjny

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Dobre Praktyki

   Wywiad specjalisty ds. rozwoju zawodowego z Panią Martą Kucharską - osobą, która ukończyła kurs:

   Pani Marta Kucharska posiada 29 - letnie doświadczenie w pracy jako ekonomista. Jest to zgodne z jej wykształceniem i predyspozycjami osobowymi. Jest to bowiem osoba systematyczna, skrupulatna, bardzo obowiązkowa.
   Historia Pani Marty przypomina historię wielu kobiet, które straciły pracę po roku 2000. Duży staż, umiejętności praktyczne, a potem długa przerwa, powodująca wiele smutku i troski o to, czy jest jeszcze szansa na pracę. Tym bardziej - że dochodzi jeszcze jedno: "ale" - niepełnosprawność.
   Może więc to był główny powód, że Pani Marta zdecydowała się na wzięcie udziału w warsztatach aktywizujących: "Przez aktywność do pracy, przez pracę do samodzielności".

Rozmowa specjalisty ds. rozwoju zawodowego - Doroty Zielińskiej - Dryl z Panią Martą Kucharską - Klientką Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych.

D.Z. Pani Marto - spotykamy się dziś w celu napisania listu motywacyjnego, więc widzę, że śmiało podejmuje Pani samodzielne próby w znalezieniu pracy?
M.K. Tak. Postanowiłam walczyć i próbować znaleźć zajęcie dla siebie. Podczas warsztatów, które niedawno się zakończyły, zdobyłam więcej siły, no i - pewność siebie. Ostatnio rzeczywiście brakowało mi trochę takiego podejścia. Dlatego teraz staram się wykorzystywać w praktyce zdobytą wiedzę.
D.Z. Rozumiem, a jakie inne korzyści dostrzegła Pani z uczestniczenia w warsztatach?
M. K. Nauczyłam się pozytywniej patrzeć na siebie, na swoją przyszłość. Zawsze byłam nieśmiała, ale teraz znacznie łatwiej jest mi przełamywać tę nie zawsze "wygodną" cechę. Mam nadzieję, że dzięki zdobytym informacjom- czeka mnie łatwiejszy, mniej stresowy przebieg rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki tym warsztatom odniosłam też inne korzyści: bardziej "prywatne". Nawiązałam kilka ciekawych znajomości, mam zamiar nadal je kontynuować.
D.Z. Słyszałam, że od czasu ukończenia warsztatów jest Pani bardziej aktywna społecznie?
M.K. Tak, zaczęłam się bardziej interesować tym, co się dzieje w naszym mieście. W piątek uczestniczyłam w seminarium dla osób niepełnosprawnych, z którego - rzeczywiście - jestem bardzo zadowolona. Dzięki kontaktom z innymi osobami w podobnej do mojej sytuacji poszerzam swoją wiedzę, nabywam nowe doświadczenia.
D.Z. Mam nadzieję, że Pani sprawy poukładają się pomyślnie. Ufam, że uda się Pani otrzymać pracę u kogoś, dla kogo liczą się umiejętności i doświadczenie.
M.K. Bardzo dziękuję za życzenia. W każdym razie - niezależnie od tego, co się wydarzy - wiem, że zawsze mogę się zgłosić, albo zadzwonić do państwa Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych.
D.Z. Dziękuję za rozmowę.


 

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 22.06.2021r.
Stronę odwiedzono 20647141, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON