Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Dobre Praktyki

   Rozmowa Pan Jerzego Pawłowskiego - Klienta Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych z Dorotą Zielińską-Dryl - Specjalistą do spraw rozwoju zawodowego.

"...Jest przecież tylu ciekawych ludzi... Osiągają tak dużo, tym bardziej pomimo swojej niepełnosprawności. W sobotę - na przykład - idąc Krakowskim Przedmieściem zobaczyłem dwoje niewidomych ludzi - młode małżeństwo z dziećmi - czyż oni nie są ciekawi? Czy nie osiągają wiele? A ja?..."

Pan Jerzy Pawłowski jest bardzo skromnym, a jednak bardzo "ciekawym" człowiekiem. Niezależnie od tego, co sam mówi - wierzę, że mógłby stać się wzorem dla niejednego nas. Czwartego października spotkałam się z Panem Jerzym i rozmawialiśmy na temat jego rozwoju zawodowego.

D.Z. - Panie Jerzy - jest Pan doktorantem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Napisanie i obrona pracy to jedno z trudniejszych zadań, jakie może postawić przed sobą młody człowiek?
J.P. - Pisanie pracy rzeczywiście zabiera dużo czasu i trzeba wiele poświęcić, aby skończyć to, co się zaczęło. Dlatego nie podejmuję na razie żadnych innych inicjatyw, chcę się skupić tylko na doktoracie.
D.Z. - Proszę powiedzieć - dlaczego zdecydował się Pan właśnie na studia teologiczne? Skąd taka decyzja?
J.P. - Podjęcie takiego kierunku studiów wynikało z moich zainteresowań. Pozwoliło mi to na zgłębianie tajemnicy Boga, rozwijanie się. Obecnie piszę pracę na seminarium z teologii pastoralnej, będzie ona dotyczyła wartości podstawowych w przemówieniach Jana Pawła II do Polaków.
D.Z. - Nie tak dawno wyraził Pan zainteresowanie uczestnictwem w warsztatach: "Uczymy się tolerancji, przeciwdziałamy dyskryminacji". Proszę powiedzieć - czy kurs ten okazał lub okaże się przydatny dla Pana?
J.P. - Z pewnością tak. Posiadam wykształcenie z uprawnieniami pedagogicznymi. Być może - będę w przyszłości myślał o pracy w szkole, właśnie jako nauczyciel religii. Dlatego te warsztaty mogą mi się bardzo przydać. Łatwiej będzie przygotowywać i prowadzić zajęcia dotyczące problemów tolerancji i dyskryminacji. Tym bardziej, że przekazano nam naprawdę bardzo ciekawą wiedzę, zmuszano też do myślenia, do wypracowywania własnego światopoglądu. Przedstawiono techniki aktywnego nauczania. Udostępniono ciekawą literaturę, skrypty.
D.Z. - Mam nadzieję, że po zakończeniu studiów - szybko znajdzie Pan satysfakcjonującą pracę. Wierzę, że również zaproponowane w naszej Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych - warsz.aty - okażą się kiedyś przydatne, a na dzień dzisiejszy - że ubogaciły Pana wiedzę. Dziękuję za rozmowę.
J.P. - Dziękuję za rozmowę.

 

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 24.11.2020r.
Stronę odwiedzono 19976582, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON