1 procent
zobacz >>>

Pani Małgorzata Jurko - podjęła wolontariat

Małgorzata Jurko - tegoroczna absolwentka Instytutu Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie. Podjęła wolontariat w drugiej połowie stycznia br. W Agencji Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi zajmuje się m.in. praca biurową, opracowywaniem dokumentów aplikacyjnych dla klientów, telefoniczną obsługą klientów, aktywnie pomaga w organizacji Zajęć z Aktywizacji Zawodowej i Giełdach Pracy dla Osób Niepełnosprawnych.

Wywiad z dnia 3 marca 2009 roku.

Natalia Jarosz: Gosiu, skąd dowiedziałaś się o wolontariacie w naszej Agencji?

Małgorzata Jurko: O wolontariacie dowiedziałam się na Targach Pracy, organizowanych na KUL-u. Informacje na ten temat znalazłam również na stronie internetowej Fundacji Fuga Mundi.

NJ: Czy wcześniej miałaś kontakt z wolontariatem?

MJ: Tak. W czasie studiów byłam wolontariuszką w Wolontariacie Studenckim. Organizowaliśmy konferencje i różne działania profilaktyczne na terenie Uniwersytetu. W ramach wolontariatu pomagałam też dzieciom w świetlicy osiedlowej - odrabiałam z nimi lekcje po szkole. Chodziłam też do pogotowia opiekuńczego.

NJ: Gosiu, czym jest dla ciebie wolontariat? ?

MJ: Wolontariat dla mnie jest to zarówno możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, jak też możliwość zrobienia czegoś dobrego dla innych.

NJ: Podoba ci się taki rodzaj działalności społecznej?

MJ: Tak, podoba mi się. Uczę się nowych rzeczy, zapoznaję się ze sposobem funkcjonowania Agencji. Mam okazję m.in. pomagać przy organizowaniu Giełd Pracy dla Osób Niepełnosprawnych, a także przy wyszukiwaniu w bazie danych kandydatów na oferowane stanowiska pracy i informowaniu klientów Agencji o ofertach pracy. Cenny jest dla mnie bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi, możliwość wzięcia udziału w rozmowach doradczych oraz warsztatach aktywizacyjnych prowadzonych przez psychologów Agencji. Pomagam również na bieżąco w tym, co jest w danej chwili potrzebne.

NJ: Praca z osobą niepełnosprawną jest, twoim zdaniem, trudna?

MJ: Myślę, że nie. Może z wyjątkiem kontaktu z osobami niesłyszącymi ze względu na to, iż nie znam języka migowego, co jednak nie stanowi dużego problemu, ponieważ pracuje tutaj tłumaczka tego języka. Cieszę się, że wolontariat w Fundacji Fuga Mundi daje mi okazję do kontaktu z osobami niepełnosprawnymi, ponieważ mogę poznać ich świat, który wbrew pozorom nie jest taki różny od świata osób pełnosprawnych.

NJ: Gosiu, czy warto zostać wolontariuszką?

MJ: Wolontariat jest świetną sprawą z wielu powodów. Przede wszystkim daje możliwość pomagania innym i robienia czegoś, co jest sensowne, dobre i potrzebne. Pozwala zdobyć różne nowe umiejętności i doświadczenia. Jest także okazją do poznania wielu sympatycznych i interesujących ludzi.

NJ: Dziękuję Ci za rozmowę.

MJ: Dziękuję bardzo.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 14.12.2018r.
Stronę odwiedzono 16777660, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON