1 procent
zobacz >>>

Ewa Romanek - podjęła wolontariat

Ewa ukończyła filozofię przyrody ożywionej na KUL-u. Od dwóch miesięcy jest wolontariuszką w Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych. Ewa bardzo mocno angażuje się w podejmowane przez Agencję działania i spieszy pomocą zawsze wtedy, gdy tej pomocy potrzebujemy.

Magdalena Mazur: Ewa, w jaki sposób dowiedziałaś się o wolontariacie w Agencji?

Ewa Romanek: Trafiłam do Agencji przez przypadek. Po ukończeniu studiów wiedziałam, że z moją niepełnosprawnością ciężko będzie mi samodzielnie znaleźć pracę. Gdy się rejestrowałam padło pytanie, czy jestem zainteresowana wolontariatem. Pomyślałam: dlaczego nie, i w ten właśnie sposób rozpoczęła się moja przygoda z wolontariatem.

MM: Czym jest dla Ciebie ten wolontariat?

ER: Wolontariat to dla mnie w głównej mierze forma przygotowania do przyszłej pracy. W czasie swoich studiów nie miałam praktyk, dlatego tak ważne dla mnie jest obecne odbywanie wolontariatu. Mogę dzięki niemu aktywnie przetrwać okres przez podjęciem pracy. Rozwijam również posiadane umiejętności jak także zdobywam nowe. Daje mi to dużą satysfakcję.

MM: Czy Twoja niepełnosprawność stanowi dla Ciebie jakieś utrudnienie podczas odbywania wolontariatu?

ER: Początkowo obawiałam się, że tak będzie. Z czasem jednak przekonałam się, że nie jest to tak straszne. Pomagając innym, pomagam także sobie. Poznaję wiele ciekawych osób, bardzo aktywnie spędzam czas, którego mam teraz w nadmiarze. Jestem także pewna, że wiele potrafię i że przez moją niepełnosprawność wcale nie jestem gorsza od innych, bo powierzane mi obowiązki wykonuję z równym zaangażowaniem i dokładnością, co pełnosprawni wolontariusze.

MM: Dziękuję za rozmowę.

 

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 14.12.2018r.
Stronę odwiedzono 16777503, aktualnie przegląda ją 9 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON