1 procent
zobacz >>>

Pani Maria Rzepka - podjęła wolontariat

Pani Maria to osoba, która poświęcała swój czas i zaangażowanie z korzyścią dla innych ludzi. Odbywała swój wolontariat w dość nietypowym charakterze- pracując jako pomoc księgowej.

Magdalena Mazur: Pani Mario, z czym kojarzył się pani wolontariat zanim została pani wolontariuszką?

Pani Maria: Wolontariat zawsze kojarzył mi się z pomaganiem osobom potrzebującym określonej pomocy, wsparcia czy po prostu obecności drugiego człowieka. Wolontariat to przecież pomaganie w pokonywaniu trudności dnia powszedniego, odwiedziny, to na przykład: pomaganie potrzebującemu dziecku w odrabianiu lekcji, okazywaniu mu zainteresowania, ciepła i pokazywaniu ciekawego świata; to również robienie zakupów, sprzątanie, odwiedziny u osób chorych, samotnych - wysłuchiwanie zwierzeń, wspomnień, rozmawianie, pójście na spacer, czy po prostu bycie.

MM: W jaką działalność zaangażowała się pani?

PM: W Fundacji Fuga Mundi z dużym zdziwieniem dowiedziałam się, że można pracować jako wolontariusz w księgowości. Z ciekawością i zainteresowaniem podjęłam się tego zadania, mogąc wykorzystać umiejętności, których nauczyłam się na różnych kursach (księgowych, informatycznych).

MM: Czy taki wolontariat coś pani dał?

PM: Poznałam ludzi zaangażowanych w pracę z młodzieżą, nie tylko polską, ale również z wymiany międzynarodowej. Dowiedziałam się, na jakich zasadach funkcjonuje fundacja, jak jest prowadzona w niej księgowość. Muszę dodać, że duże znaczenie miało dla mnie codzienne wychodzenie z domu, poznawanie nowych ludzi. Również to, że moje umiejętności informatyczne (tworzenie tabel w Excelu) i w księgowości (porządkowanie lub wyszukiwanie dokumentów), dokładność, zostały docenione. Praca wymagała ode mnie samodzielności.

MM: Jakie są pani wrażenia po odbyciu wolontariatu?

PM: Wspominam ten czas bardzo dobrze. Byłam traktowana jako osoba pełnosprawna, jak członek całego zespołu. Mogłam wyrażać swoje zdanie na interesujący mnie temat. Czułam się rozumiana i doceniana.

MM: Dziękuję bardzo za rozmowę.

Wywiad przeprowadziła Magdalena Mazur- koordynator wolontariuszy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 14.12.2018r.
Stronę odwiedzono 16777461, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON