1 procent
zobacz >>>

Wywiad z Sylwia Smal.

Pani Sylwia trafiła do nas całkiem przypadkowo. Jej wolontariat świadczony w Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych przynosi od samego początku duże korzyści zarówno dla klientów, jak także pracowników Agencji Zatrudnienia.

SS: Nazywam się Sylwia Smal. Pochodzę z Lublina. Mam średnie wykształcenie z maturą i certyfikat znajomości języka niemieckiego w stopniu zaawansowanym. Moim hobby jest język niemiecki, aranżacja wnętrz, geografia. Nigdy nie pracowałam, ale obecnie jestem wolontariuszką i odbyłam szkolenia komputerowe. Jestem osobą, która mimo przeciwności losu stara się optymistycznie patrzeć w przyszłość, z poczuciem humoru, łatwo nawiązuję kontakt z ludźmi.

MM: Gdzie odbywasz wolontariat i jak często?

SS: Jestem wolontariuszką od sierpnia bieżącego roku w Fundacji Fuga Mundi. Na początku przyjeżdżałam raz w tygodniu, teraz są to 3-4 razy w tygodniu po 5-6 godzin. Moja praca ma charakter biurowy. Pomagam w przygotowaniu materiałów szkoleniowych, dzwonię do klientów, potwierdzam uczestnictwo w szkoleniach, kseruję i wykonuje szereg innych prac.

MM: Dlaczego zdecydowałaś się zostać wolontariuszką?

SS: Na moją decyzję złożyło się kilka aspektów. Po ostatnim pobycie w szpitalu odczułam ogromną potrzebę wyjścia do ludzi, nawiązania nowych kontaktów, zmiany otoczenia. Poza tym lubię pomagać ludziom, uważam, że przez wolontariat mogę dużo zyskać: nowe doświadczenia zawodowe, nowe znajomości.

MM: Co daje Ci to, że angażujesz się w tego typu pomoc?

SS: Daje mi to ogromną satysfakcję. Ponieważ sploty życiowe nie pozwoliły mi do tej pory podjąć pracy, uważam, że przez wolontariat mogę chociaż w części realizować się na polu zawodowym.

MM: Bardzo dziękuje Ci z rozmowę.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 14.12.2018r.
Stronę odwiedzono 16777397, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON