1 procent
zobacz >>>

Wywiad z Kamilem Siwką.

Kamil to młoda, uśmiechnięta osoba, która od kilku dni jest wolontariuszem Agencji Zatrudnienia przy Fundacji Fuga Mundi. Parę dni temu zakończył kilkudniowy kurs organizowany w Dąbrowicy.


MM: Kilka dni temu uczestniczyłeś w kursie organizowanym w Dąbrowicy. Jak wyglądał ten kurs i czego on dotyczył?

KS: Uczestniczyłem w kursie "Indywidualne ścieżki kariery zawodowej szansą dla niepełnosprawnych". Były to dziesięciodniowe warsztaty dotyczące poznania swoich atrybutów, metod poszukiwania pracy, autoprezentacji, poprawnego wypełniania dokumentów aplikacyjnych, pisania CV i listu motywacyjnego. W zajęciach uczestniczyła 5-osobowa grupa. Mieliśmy spotkania z psychologami, doradcami zawodowymi i prawnikami. Zajęcia odbywały się w bardzo miłej atmosferze i pozwalały rozwinąć wiedzę na temat poszukiwania pracy oraz głębszego poznawania samego siebie. Dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu poznałem swoje cechy i predyspozycje zawodowe oraz metody skutecznego prezentowania ich w rozmowie z pracodawcą.

MM: Wiem, że od października rozpoczynasz studia. Dlaczego zdecydowałeś się na kontynuowanie nauki?

KS: Zdecydowałem się na rozpoczęcie studiów dla podniesienia swoich kwalifikacji, ale przede wszystkim dla rozszerzenia swoich horyzontów i rozwinięcia pasji, jaką jest psychologia. Dlatego też wybrałam ten kierunek studiów. Chcę zgłębiać tę dziedzinę nauki i powiększać swoją wiedzę na ten temat. Z zawodem psychologa poważnie wiążę swoje plany na przyszłość.

MM: Rozpocząłeś właśnie wolontariat w Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych Fundacji Fuga Mundi wiem, że jesteś także wolontariuszem w innym miejscu...

KS: Jestem wolontariuszem w "Fundacji Mam Marzenie", gdzie wykonuję szereg obowiązków np. pozyskiwanie funduszy i sponsorów, rozmowy z dziećmi i młodzieżą do lat 18, rozmowy z rodzicami, lekarzami, psychologami.

MM: A czym zajmuje się fundacja, w której jesteś wolontariuszem?

KS: Fundacja ta zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu i wykonuje wszelkie obowiązki z tym związane. Ponadto od niespełna dwóch lat tzn. od momentu, kiedy powstał oddział jestem rzecznikiem i osobą odpowiedzialną za tzw. public relations.

Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę wszystkiego dobrego na studiach i w pracy wolontarystycznej.

 

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 14.12.2018r.
Stronę odwiedzono 16777379, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON