1 procent
zobacz >>>

Wywiad z Henrykiem Nowakiem

Henryk Nowak ma 53 lata, od siedmiu lat jest osobą niepełnosprawną,. Powodem niepełnosprawności była choroba nowotworowa. Pan Henryk wygrał jednak tę walkę. Obecnie dużo czasu spędza w Agencji Zatrudnienia jako wolontariusz. W ramach telepracy ukończył kurs komputerowy i w dalszym ciągu pogłębia swą wiedzę. Od stycznia zaangażował się w działalność wolontarystyczną w Agencji Zatrudnienia dla Osób niepełnosprawnych.

Magdalena Ciesielska - Dlaczego podjął się Pan zajęcia jakim jest wolontariat?
Henryk Nowak - Przebywam i znam osoby niepełnosprawne, znam ich problemy. Tym bardziej chce pomoc im w nauce obsługi komputera. Wiem, ze osoby w podobnym wieku jak ja, krepują się zwrócić do kogoś o pomoc, wiem po sobie jak to wyglądało. W związku z tym chcę moją wiedzę przekazać innym. Na razie mi się to udaje.
M.C. - Co należy do Pana obowiązków?
H.N. - W ramach kursu ECDL prowadzonym przez Fundację, udzielam korepetycji z zakresu obsługi komputera i programów komputerowych, douczam te osoby - mogą przećwiczyć swoją wiedzę. Między wykładami z kursów pomagam im powtórzyć zdobyty materiał.
M.C. - Jak to wygląda?
H.N. - Umawiamy się na daną godzinę i powtarzamy poznane moduły z kursu, to pomaga uczestnikom powtórzyć to czego się nauczyli dotychczas.
M.C. - Co panu daje wolontariat?
H.N. - W jakimś stopniu mam satysfakcję, widzę postępy, osoby zdają egzaminy, to mnie cieszy. Spełniam się, chciałem w czymś takim uczestniczyć, nie wiedziałem jak się do tego zabrać. Wszystkie informacje otrzymałem w Agencji Zatrudnienia i tym sposobem zostałem wolontariuszem.
M.C. - Jak by Pan zachęcił innych do aktywności wolontarystycznej?
H.N. - Proponowałbym każdemu spróbować. Przyjemność z pomagania przychodzi sama. Powiem szczerze z napięciem czekam na kontakt, na telefon od kursantów w związku z terminem korepetycji. Dużą frajdę mi to sprawia, i polecam wszystkim innym, którzy mogą się podzielić swą wiedzą i umiejętnościami. Warunki szkolenia są bardzo dobre, łatwo zorganizować korepetycje.
M.C. - Z jakim kolorem kojarzy się Panu wolontariat?
H.N. - Skojarzył mi się z zielonym, kolor odpoczynku, pozytywnych myśli. W mym życiu staram się pomagać ludziom, cieszyć się z tego co mam i rozwijać swe umiejętności.
M.C. - Czym dla Pana jest wolontariat?
H.N. - Spełnieniem siebie, jest naprawdę wielką przyjemnością. Wiem, że jestem komuś potrzebny, ż ktoś na mnie czeka a to jest naprawdę bardzo przyjemne
M.C. - Życzę powodzenia i dziękuję za rozmowę.

 

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 14.12.2018r.
Stronę odwiedzono 16777413, aktualnie przegląda ją 9 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON