1 procent
zobacz >>>

Wywiad z Andrzejem Słupeckim

Magdalena Ciesielska - Proszę opowiedz o swoim wolontariacie?
Andrzej Słupecki - Jestem wolontariuszem Agencji Zatrudnienia, pomagałem podczas II Międzynarodowych Tragów Pracy.
M.C. - Czym się zajmowałeś podczas Tragów.
A.S. - Tłumaczyłem z języka angielskiego na polski oferty pracy na stanowisku pracodawców fińskich.
M.C. - Jak wyglądał dany wolontariat podczas targów?
A.S. - Tłumaczyłem oferty pracy bezpośrednio od pracodawców, przedsiębiorców. Osoby z określonymi kwalifikacjami poszukują pracy, mogą na danym stanowisku zarejestrować się, porozmawiać z zagranicznymi pracodawcami, w tym wypadku pochodzącymi z Finlandii. Mogą przedstawić swoje CV. Ja pomagam porozumieć się im między sobą tłumacząc i pośrednicząc w rozmowach.
M.C. - Dlaczego zdecydowałeś się pracować w danym dniu jako wolontariusz?
A.S. - Skłoniło mnie to, iż sam mogę znaleźć ciekawe ofert pracy dal siebie. Mogę poznać rynek pracy od podszewki w różnych częściach Unii Europejskiej. Uważam, że trakcie doświadczenie jest bardzo pożyteczne i pomocne.
M.C. - Jak ci się podobała dzisiejsza praca wolontariusza w roli tłumacza?
A.S. - Dzisiejszy dzień był bardzo obfity w oferty pracy składane pracodawcom. Przyszło bardzo dużo osób, które chciały porozmawiać z fińskim pracodawcą, przynosiły cv, często już napisane w języku angielskim, co niewątpliwie pomogło. Jeżeli chodzi o rozmowę to także pomagałem, wyjaśniając i tłumacząc. Zajmowałem się obsługą osób, które byłyby zainteresowane praca w Finlandii w przemyśle metalurgicznym. Przyszło naprawdę dużo osób, pytały się o ten sektor, o warunki pracy, warunki zatrudnienia, ilość godzin pracy, ogólnie o charakter pracy
M.C. - To bardzo dużo dobrej pracy wykonałeś. Jesteś z siebie zadowolony?
AS. Tak, nie miałem na szczęście żadnych problemów z tłumaczeniem, rozmową z innymi ludźmi, którzy przychodzili na targi.
M.C. - Co ci da na przyszłość takie doświadczenie?
A.S. - Przede wszystkim skłania się to ku temu, żeby uczestniczyć dalej w tak ciekawych projektach i przedsięwzięciach. Polecam się na przyszłość?. Jest to ciekawe, ponieważ w tym przypadku mogłem poznać ludzi z innych krajów, poznać ich wyobrażenie o Polsce i nawiązać nowe znajomości czy współpracę.
M.C. - Jak się czułeś dziś w roli wolontariusza?
A.S. - A bardzo dobrze, natłok pracy duży, ale poradziliśmy sobie. Było nas kilka osób, pomagaliśmy sobie wzajemnie, staraliśmy się jak najlepiej tłumaczyć, aby pomóc osobom zainteresowanym. Polecam wolontariat ponieważ jest bardzo ciekawym doświadczeniem.
M.C. - Dziękuję za rozmowę.

Pan Andrzej Słupecki jest absolwentem UMCS, studiował Europeistykę. Pochodzi z Zamościa, gdzie mieszka i pomaga w rodzinnym interesie. W tym czasie aktywnie poszukuje pracy poprzez Agencję Zatrudnienia, której jest klientem. Interesuje się filozofią i historią. Uwielbia jazdę samochodem, pasjonuje się motoryzacją. Zaangażował się w pracę wolontariusza na II Międzynarodowych Targach Pracy.

 

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 14.12.2018r.
Stronę odwiedzono 16777455, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON