Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Biuro Detektywistyczne Mirosław Flis, Lublin, ul. Kolorowa 24

   Dla pracy pokonują własne słabości
   Brak słuchu nie przeszkadza świetnie radzić sobie w pracy.

   Małgorzata Dragon nie słyszy, rozmawia, posługując się językiem migowym. Osiem lat temu skończyła technikum odzieżowe dla niesłyszących w Łodzi. Od tamtej chwili szukała pracy, w międzyczasie wychowując dziecko. Jednak ani powiatowy urząd pracy w Świdniku, ani jego lubelski odpowiednik nie były w stanie znaleźć jej zatrudnienia. Podobne problemy miała Katarzyna Zakrzewska z Łęcznej. Również nie słyszy i również przez kilka lat bezskutecznie szukała pracy.
   Obie znalazły ją dzięki pośrednictwu Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych. Pracują w Biurze Detektywistycznym Mirosława Flisa. Ale nie prowadzą śledztw. - Od kilku lat oprócz działalności detektywistycznej oraz ochrony mienia i osób prowadzimy też zakład krawiecki. Jedna z firm produkujących odzież wyprzedawała maszyny w dobrej cenie, więc skorzystałem z okazji. W zakładzie krawieckim zatrudniam jedynie osoby niepełnosprawne-informuje właściciel firmy.
   Jak twierdzi, jest ogromnie zadowolony z ich umiejętności. - To mit, że niepełnosprawni są gorszymi pracownikami. Rzekłbym nawet, że jest odwrotnie. Są sumienni i bardzo zaangażowani. Świetnie sobie radzą. Dlatego kiedy fundacja Fuga Mundi, która prowadzi Agencję, zapytała, czy nie mam miejsc pracy dla niepełnosprawnych, zgodziłem się zatrudnić obie panie - opowiada.
   Kobiety pracują krótko, ale twierdzą, że im się podoba. - Musiałam sobie sporo przypomnieć na temat szycia na specjalnych maszynach, ale nie mam z tym żadnych kłopotów - twierdzi Małgorzata Dragan. Katarzyna Zakrzewska dojeżdża codziennie z Łęcznej. Mieszka tam z rodziną. Mimo że ma rentę socjalną, chce pracować i być aktywna. Również ma doświadczenie, wcześniej dorywczo pracowała jako krawcowa. Obie mają na razie umowy na czas określony, ale wiele wskazuje na to, że zostaną przedłużone. - Na razie zastrzeżeń nie mamy. To normalne, że pracownik musi przejść okres próbny w firmie - mówi Mirosław Flis.

   Daniel Lenart - Gazeta Wyborcza 13-14 maja 2006 r.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 09.12.2020r.
Stronę odwiedzono 20168624, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON