1 procent
zobacz >>>

Tylko Dla Niepełnosprawnych.

   Happening na deptaku, konferencja prasowa w Urzędzie Miasta i ponad tysiąc rozdanych ulotek mają przekonać kierowców, by nie parkowali na miejscach dla osób niepełnosprawnych. Ogólnopolska Kampania Parkingowa pod hasłem "Czy Naprawdę Chciałbyś Być Na Moim Miejscu?" rozpoczęła się wczoraj w Lublinie.
   W południe plac przed ratuszem na dwie godziny opanowała grupa barwnie ubranych niepełnosprawnych aktorów z Warsztatów Terapii Zajęciowej "Teatroterapii" działających przy teatrze im. J. Osterwy w Lublinie. Występ zainteresował przechodniów na Krakowskim Przedmieściu, ale większość z nich nie potrafiła powiedzieć, jaki jest jego cel.
   - Nie wiem, o co tu chodzi. Przypuszczam, ze jakaś pikieta - zastanawia się Mikołaj Grzesiuk.
   Kampania Parkingowa w całym kraju rozpoczęła się już po raz czwarty i ma na celu przekonać kierowców, że parkowanie na tzw. "kopertach" uniemożliwia osobom niepełnosprawnym swobodne poruszanie się w miejscach publicznych. - Zależy nam, by z taką informacja dotrzeć do tych, którzy notorycznie zajmują miejsca wyznaczone dla inwalidów - mówi Marek Piasecki, prezes Agencji Zatrudnienia Dla Osób Niepełnosprawnych Fundacji Fuga Mundi, organizatora akcji w Lublinie. - Takie miejsca parkingowe to żaden przywilej, ja chętnie oddałbym swoje uprawnienia, byle tylko być zdrowym - dodaje Piasecki, który porusza się na wózku inwalidzkim.
   W Lublinie jest ok. 2,5 tys. Niepełnosprawnych, którzy mogą korzystać z blisko 150 miejsc parkingowych. - To nie jest mało, pod warunkiem, że zajmowałyby je tylko osoby do tego uprawnione. Straż Miejska w ciągu roku średnio wypisuje 500 mandatów za parkowanie w miejscach dla osób niepełnosprawnych. - Mandaty wysokości 100zł i 1 punkt karny nie odstraszają kierowców - mówi Waldemar Wieprzowski, komendant Straży Miejskiej w Lublinie.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 12.02.2020r.
Stronę odwiedzono 18604045, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON