1 procent
zobacz >>>

Zajęcia nie tylko sezonowe

Niepełnosprawni i praca

Coraz więcej firm chce zatrudniać niepełnosprawnych - twierdzą specjaliści z Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych Fundacji Fuga Mundi.
Lato to okres, kiedy do agencji wpływa więcej niż zwykle ofert pracy dla osób niepełnosprawnych.
- Zgłasza się do nas dużo firm poszukujących pracowników sezonowych. Ludzi szukają na przykład producenci okien - mówi Ireneusz Jóźwicki, doradca zawodowy. Razem z Agnieszką Chmielewską wybierają osoby spełniające najlepiej warunki pracodawcy.
- Są różne rodzaje niepełnosprawności. Na przykład niesłyszący bez problemów mogą pracować przy produkcji okien - tłumaczy Agnieszka Chmielewska.
W tej chwili w agencji oficjalnie zarejestrowanych jest 681 niepełnosprawnych. Problemem jest brak osób o określonych kwalifikacjach.
- Na przykład kierowców, którzy mogliby prowadzić autobusy w Anglii. W lipcu mieliśmy taką ofertę dla dwóch osób, ale nie mieliśmy odpowiednich kandydatów. Pojawiła się też propozycja dla prawnika oraz księgowej - opowiada Ireneusz Jóźwicki. Zachęca firmy do składania kolejnych ofert.
- Zgłasza się do nas bardzo dużo niepełnosprawnych, a my wybieramy najbardziej odpowiednich kandydatów do pracy na danym stanowisku, nie wysyłamy kogoś, kto nie ma szans na zatrudnienie. Część pracodawców już to doceniła. Po zatrudnieniu jednej, dwóch osób poprosili o następne - mówi Jóźwicki.

 


Daniel Lenart - Gazeta Wyborcza 05-06 sierpnia 2006 roku.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 27.02.2020r.
Stronę odwiedzono 18640290, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON