1 procent
zobacz >>>

Ambicj‘ przewyższaj‘ zdrowych - Gazeta Wyborcza 01-02 lipca 2006 roku.

Niepełnosprawni i Praca
   Kiedy szukałem pracy, nie wpisywałem w CV, że jestem niepełnosprawnym, bo bałem się, że pracodawca od razu mnie skreśli - opowiada Łukasz Kruczek. Jak się okazało, to był błąd.
   Łukasz Kruczek z wykształcenia jest fizykiem, zdał egzamin magisterski w ubiegłym roku. Pracy zaczął szukać pod koniec studiów. Byłem na kilkunastu rozmowach kwalifikacyjnych. Ale według pracodawców miałem za małe doświadczenie - opowiada. Ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności, jednak w rozmowach z pracodawcami nie wspomniał o tym. Nie wiedziałem, że zatrudnienie wiąże się z jakimiś korzyściami finansowymi dla firmy - przyznaje.
   Agencję Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych polecił mu urząd pracy. - Trafiłem na kurs komputerowy, a po nim dostałem propozycję zatrudnienia jako programista-mówi. Zatrudniła go firma reklamowo-wydawnicza Info Studio, która zajmuje się m.in. tworzeniem grafiki komputerowej czy stron internetowych. - Dostałem telefon z Agencji z pytaniem, czy jest on w pełni sprawny, nie miało dla mnie znaczenia - opowiada Piotr Zawada, właściciel firmy. Razem z Łukaszem Kruczkiem do Info Studio trafiła jeszcze jedna osoba, ale nie na etat, tylko staż. Większość rzeczy, którymi się zajmuje, Łukasz Kruczek musiał uczyć się od podstaw. Dzięki temu zdobywam doświadczenie - mówi. Pracując z osobami niepełnosprawnymi, widzi się w nich jedną cechę, której często brakuje osobom niemającym problemów ze zdrowiem. Ogromną ambicję. Chcą udowodnić wszystkim, że są w stanie pracować równie dobrze lub lepiej. I udaje im się to - uważa Piotr Zawada.

Daniel Lenart - Gazeta Wyborcza, 01-02 lipca 2006 r.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 27.02.2020r.
Stronę odwiedzono 18644231, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON