1 procent
zobacz >>>

Mapa drogowa do pracy - Kurier z 01.04.2006

   To tytuł projektu mającego pomóc osobom niepełnosprawnym w poszukiwaniu pracy. Realizuje go Fundacja Fuga Mundi. Projekt ma przełamywać stereotypy, aktywizować, pomagać poznawać swoje możliwości i je wykorzystywać.

W Lublinie mieszka ok. 40 tys. osób niepełnosprawnych. Tylko 18 proc. z nich ma stałe zatrudnienie. To najniższy wskaźnik w Polsce. Czy więcej niepełnosprawnych ma szansę na pracę? Realia są trudne. Bezrobocie powoduje, że miejsc pracy brakuje również dla osób sprawnych.

- Poza tym demotywuje system. Osoba niepełnosprawna często wcale nie jest zainteresowana pracą, ponieważ ma rentę socjalną, niewiele niższą niż najniższe wynagrodzenie - wyjaśnia Marek Piasecki, prezes Fundacji Fuga Mundi. - Projekt Mapa drogowa działa od stycznia 2006 roku i już przyniósł pewne korzyści. W Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych zarejestrowało się jak dotąd 300 osób, w tym wielu ludzi młodych i z wyższym wykształceniem. Pomagamy im znaleźć pracę. Rozmawiamy z pracodawcami. 80 osób ma możliwość wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej. 85 podmiotów zadeklarowało gotowość zatrudnienia niepełnosprawnego. Ireneusz Jóźwicki z agencji mówi, że rozmowy z pracodawcami nie są łatwe, ale już 10 osób dostało pracę.
- Ta liczba być może nie rzuca na kolana, ale daje nadzieję, że zatrudnień będzie więcej

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 12.02.2020r.
Stronę odwiedzono 18603262, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON