Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !
Jednocześnie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi
w godzinach od 7:00 do 16:00 w formie zdalnej i stacjonarnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:
81 534-82-90 | 534-032-029 533-485-990
oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

AKTYWIZACJA DO POSZUKIWANIA PRACY (STAŻU)

Podstawowym założeniem realizowanego projektu, jest aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych. Fundacja oferuje w tym zakresie niezwykle cenną pomoc w postaci sponsoringu warunkowego stażu (staż jest przewidziany dla połowy uczestników szkoleń, a decyzja o tym, komu zostanie przyznany zostanie podjęta na podstawie egzaminu końcowego, który odbędzie się na zakończenie szkoleń).

DLA PRACODAWCY:
Jest to forma nagrody dla pracodawcy, który zainteresowałby się ofertą pracy, dostrzegł potencjał pracownika niepełnosprawnego i był zainteresowany przedłużeniem z nim współpracy po ukończeniu stażu. To dodatkowa motywacja do podjęcia współpracy. Dzięki takiemu stażowi osoby uczestniczące w realizowanych przez naszą fundację szkoleniach zyskują dodatkowe atuty pracownika.

Dla osób uczestniczących w szkoleniach, DLACZEGO WARTO DZIAŁAĆ:)
Jest to kolejne, a dla części beneficjentów być może pierwsze, doświadczenie zawodowe. Pozwoli im lepiej poznać siebie w roli pracownika, zweryfikować swoje wyobrażenia o specyfice pracy w danym obszarze zawodowym. Poznają pracę także od strony relacji panujących w samym zespole pracowniczym, zaobserwują panujące zależności. To niezwykła możliwość nawiązania kontaktów personalnych zarówno osobistych jak i zawodowych. Pokazuje jak z pracą radzą sobie inni, pozwala zaprezentować swoje umiejętności a także daje możliwość uczenia się od siebie na wzajem. Poza tym sama aktywność związana z nawiązaniem kontaktu z pracodawcą to bardzo ważne doświadczenie, które uczy poruszać się, prezentować na rynku pracy.

I DO DZIEŁA :)
Niezwykle ważne jest, aby poszukiwanie pracy czy stażu rozpocząć odpowiednio wcześniej. Dlatego rolą pośrednika pracy jest aktywizowanie zawodowe osób niepełnosprawnych i ich zachęcanie do podjęcia tych działań już w najbliższym czasie. Zwracamy uwagę, aby zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego czy aktywizacji grupowej, wykorzystać właśnie w celu przygotowania się do kontaktu z pracodawcą.
Pośrednik pracy zwraca uwagę na podstawowe czynności, jakie mogą pomóc w poszukiwania pracy? Na co zwrócić szczególnie uwagę?

Pośrednik pracy jest do dyspozycji beneficjentów, w razie wszelkich wątpliwości, służy pomocą i wsparciem. Stara się wypracować indywidualną formę współpracy z osobami poszukującymi pracy. Zakłada, iż współdziałanie oparte na aktywności obydwu stron, zrozumieniu potrzeb i możliwości beneficjentów jest podstawą sukcesu w trudnym procesie poszukiwania pracy, dopasowywania wymagań danego stanowiska pracy do predyspozycji i zainteresowań beneficjenta.

Agnieszka Chmielewska - Pośrednik pracy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 16.10.2020r.
Stronę odwiedzono 19832447, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON