1 procent
zobacz >>>

Czynniki wpływające na tworzenie nowych miejsc pracy

   Na sukces firmy, zdaniem przedsiębiorców największy wpływ ma tak zwany czynnik ludzki to jednak na tworzenie nowych miejsc pracy większe znaczenie przypisują oni środkom finansowym. Środki na tworzenie nowych miejsc pracy pochodzić mają przede wszystkim ze zwiększonej sprzedaży produktów lub usług. Kolejnym bardzo ważnym żródłem środków na tworzenie nowych miejsc pracy mogłoby być obniżenie podatków. Pracodawcy dużą role widzą w pozyskiwaniu środków pomocowych z Unii Europejskiej oraz wsparciu funduszy europejskich.
   Kolejną grupą osób, którą pracodawcy widzą w swojej firmie są osoby posiadające doświadczenie zawodowe.
   Decydujące znaczenie poprawiające szanse znalezienia pracy, zdaniem pracodawców ma odpowiedni zawód. Kolejnymi umiejętnościami, jakie powinni posiadać szukający pracy, a które w istotny sposób przyczynią się do szybszego znalezienia pracy są: znajomość języka obcego, oraz obsługa komputera. Atrakcyjność na rynku pracy poprawiają także odbyte staże i praktyki jak też odbyte kursy zawodowe.
   Podstawowe czynniki :

Ireneusz Jóźwicki - Pośrednik pracy

Charakterystyka pozytywnego i negatywnego obrazu siebie

Człowiek posiada pozytywny bądź negatywny obraz siebie. S. Siek (1986) podaje cechy dojrzałego, pozytywnego obrazu siebie:

Negatywny obraz siebie wyraża się w ujemnym postrzeganiu własnej osoby. Człowiek nie docenia tego, co osiągnął, ma poczucie winy, poczucie krzywdy, ma do siebie pretensje i żal, źle myśli i mówi o sobie i o najbliższym otoczeniu (Brzezińska, 1973).

Osoba posiadająca negatywny obraz siebie unika aktywności, szczególnie trudnych zadań, często odczuwa smutek i przygnębienie, martwi się o przyszłość, uważa się za człowieka, który wszystko robi źle (Siek, 1993).

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 11.12.2019r.
Stronę odwiedzono 18303845, aktualnie przegląda ją 7 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON