Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Klasyfikacja zawodów

Zobacz także szczegółowy opis ponad 300 zawodów.

Klasyfikacja zawodów - układ strukturalny
Szukanie po nazwie lub fragmencie:
Wybierz literę

Kod zawodu: 322102
Nazwa zawodu: Instruktor higieny
Synteza zawodu: Sprawuje funkcje kontrolne i doradcze w zakresie higieny i ochrony środowiska bytowania człowieka oraz środowiska naturalnego.
Zadania zawodowe: - rozpoznawanie potrzeb zdrowotnych środowiska;
- kontrolowanie przestrzegania przepisów określających wymagania higieniczne i zdrowotne w placówkach oświatowych i leczniczych oraz w zakładach pracy; zapobieganie chorobom zawodowym;
- nadzorowanie zachowania higieny w środowisku naturalnym i środowisku bytowania człowieka, z uwzględnieniem higieny urządzeń obiektów użyteczności publicznej oraz urządzeń służących do zaopatrzenia ludności w wodę do picia i na potrzeby gospodarcze;
- pobieranie prób do badań laboratoryjnych, wykonywanie niektórych podstawowych oznaczeń oraz interpretacja wyników badań laboratoryjnych;
- zapobieganie i zwalczanie - przez dezynfekcję, dezynsekcję, deratyzację i szczepienia ochronne - chorób zakaźnych, pasożytniczych i niezakaźnych, mogących szerzyć się epidemicznie;
- ocenianie stanu sanitarnego zakładów produkcyjnych i jakości zdrowotnej wyrobów spożywczych oraz przedmiotów użytkowych (badania bakteriologiczne);
- kontrolowanie skuteczności stosowanych zabiegów sterylizacyjnych, dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych i deratyzacyjnych (badania bakteriologiczne);
- nadzór nad lecznictwem stacjonarnym w zakresie profilaktyki zakażeń wewnątrzszpitalnych (kontrola przestrzegania zasad aseptyki i antyseptyki w poszczególnych oddziałach szpitalnych);
- nadzór sanitarny nad zakładami nauczania i wychowania oraz nad obiektami użyteczności publicznej, mieszkalnymi i opieki dla dzieci i młodzieży (kontrola i egzekwowanie przestrzegania przepisów sanitarnych);
- koordynowanie, inicjowanie i doradztwo w zakresie działalności oświatowo- zdrowotnej prowadzonej przez zakłady służby zdrowia oraz promowanie zachowań prozdrowotnych w różnych grupach środowiskowych; współpraca z innymi instytucjami prowadzącymi taką działalność;
- sporządzanie protokołów i zaleceń pokontrolnych oraz planów i sprawozdań w zakresie działań kontrolnych.

Laboratorium ECDL

Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu