Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Klasyfikacja zawodów

Zobacz także szczegółowy opis ponad 300 zawodów.

Klasyfikacja zawodów - układ strukturalny
Szukanie po nazwie lub fragmencie:
Wybierz literę

Kod zawodu: 315105
Nazwa zawodu: Inspektor budowy dróg
Synteza zawodu: Nadzoruje przestrzeganie prawa budowlanego w zakresie zgodności projektów dróg z planami zagospodarowania przestrzennego oraz wymaganiami ochrony środowiska, spełniania warunków bezpieczeństwa ludzi i mienia w drogowych projektach budowlanych; dba o zgodność rozwiązań architektoniczno-budowlanych z przepisami.
Zadania zawodowe: - nadzorowanie przestrzegania zgodności planów budowy dróg z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz wymaganiami ochrony środowiska;- sprawdzanie spełnienia warunków bezpieczeństwa ludzi i mienia w projektach budowy dróg;
- kontrolowanie zgodności rozwiązań architektoniczno-budowlanych z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, obowiązującymi polskimi normami oraz wiedzą techniczną;
- kontrolowanie właściwego wykonywania funkcji technicznych w budownictwie drogowym;
- żądanie od uczestników procesu budowy drogi: inwestora, właściciela lub zarządu drogi, a także producenta drogowych materiałów budowlanych, informacji i udostępnienia dokumentów dotyczących prowadzenia robót, przekazania drogi do użytkowania, utrzymania i użytkowania drogi;
- w razie powstania uzasadnionych wątpliwości co do jakości materiałów lub robót drogowych, a także stanu technicznego drogi, żądanie od uczestników procesu budowlanego dostarczenia odpowiednich ocen technicznych lub ekspertyz;
- w razie niedostarczenia w wyznaczonym terminie żądanych ocen lub ekspertyz albo w razie dostarczenia ocen lub ekspertyz, które niedostatecznie wyjaśniają sprawę będącą ich przedmiotem, zlecanie wykonania ich na koszt osób fizycznych lub prawnych;
- doradzanie wykonawcom drogi w zakresie prawa budowlanego oraz przepisów dotyczących jakości i bezpieczeństwa;
- przeprowadzanie inspekcji w czasie budowy drogi pod kątem zgodności wykonawstwa z prawem budowlanym, przepisami bezpieczeństwa, zatwierdzoną dokumentacją techniczną, standardami bezpieczeństwa;
- przeprowadzanie inspekcji istniejących dróg celem stwierdzenia, czy ich stan lub niewłaściwa konserwacja nie stwarza zagrożeń dla ludzi.

Laboratorium ECDL

Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu