Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Klasyfikacja zawodów

Zobacz także szczegółowy opis ponad 300 zawodów.

Klasyfikacja zawodów - układ strukturalny
Szukanie po nazwie lub fragmencie:
Wybierz literę

Kod zawodu: 731305
Nazwa zawodu: Szlifierz polerowacz wyrobów artystycznych
Synteza zawodu: Szlifuje, poleruje, czyści i barwi wyroby jubilerskie z metali szlachetnych lub wyroby artystyczne z metali szlachetnych i kolorowych; posługuje się: pilnikami, gładzikami agatowymi, tarczami i taśmami polerskimi, bębnami polerskimi z napędem mechanicznym; sporządza pasty polerownicze, regeneruje taśmy i tarcze polerskie.
Zadania zawodowe: - typowanie odpowiednich narzędzi i urządzeń do danej obróbki lub kompletowanie ich zgodnie z kartą technologiczną;
- ładowanie, uruchamianie zgodnie z wymaganiami i rozładowywanie bębnów do polerowania, czyszczenie po polerowaniu przedmiotów o prostych kształtach, takich jak: obrączki i bransoletki;
- płukanie w wodzie lub denaturacie wyrobów po polerowaniu;
- szlifowanie ręczne papierem ściernym wyrobów jubilerskich i artystycznych;
- szlifowanie na mokro papierem ściernym;
- polerowanie za pomocą tarcz i taśm polerskich;
- polerowanie ręczne gładzikiem agatowym;
- określanie jakości powierzchni zgodnie z wzorcami, wyrobami wzorcowymi lub przy użyciu sprawdzianów;
- przygotowywanie, zgodnie z instrukcją, past polerskich odpowiednich do materiału i wymaganej chropowatości;
- centrowanie, oklejanie proszkiem ściernym i regenerowanie tarcz polerskich;
- przygotowywanie kleju do oklejenia tarcz i łączenie pasów;
- przygotowywanie roztworów czyszczących do czyszczenia i mycia na zimno i na gorąco.
Dodatkowe zadania zawodowe: - prowadzenie instruktażu, organizowanie i kierowanie pracą zespołu pracowników lub uczenie zawodu.

Laboratorium ECDL

Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu