Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Klasyfikacja zawodów

Zobacz także szczegółowy opis ponad 300 zawodów.

Klasyfikacja zawodów - układ strukturalny
Szukanie po nazwie lub fragmencie:
Wybierz literę

Kod zawodu: 817201
Nazwa zawodu: Operator robotów i manipulatorów przemysłowych
Synteza zawodu: Wykonuje prace instalacyjne, konserwacyjne i naprawcze robotów i manipulatorów stosowanych do obsługi zrobotyzowanych linii produkcyjnych lub robotyzacji procesów produkcyjnych, takich jak: spawanie, malowanie, obsługa maszyn, montaż, transport, obróbki wykańczające; wykonuje prace związane z bieżącą obsługą części mechanicznych i układów sterowania robotów przemysłowych, posługując się dokumentacją techniczną i schematami urządzeń.
Zadania zawodowe: - sprawdzanie stanu technicznego robota przemysłowego, urządzeń sterujących i bezpieczeństwa przed włączeniem robota do pracy;
- wyszukiwanie i usuwanie drobnych usterek w zespołach mechanicznych i sterowania robota, do których można zaliczyć niesprawną pracę osi robota, chwytaka, przegubów, szafy sterowniczej (styczników, wyłączników, bezpieczników), układów sygnalizacyjnych, pulpitu sterowniczego;
- dokonywanie, w razie potrzeby, prostych czynności regulacyjnych oraz oprogramowania robota i urządzeń towarzyszących mechanicznych i elektrycznych;
- okresowe sprawdzanie prawidłowości działania zespołów i podzespołów robota przemysłowego przy użyciu przyrządów i aparatury kontrolno-pomiarowej;
- organizowanie bezpiecznego stanowiska pracy;
- przestrzeganie instrukcji i przepisów dotyczących eksploatacji i bezpieczeństwa pracy przy obsłudze robota;
- dokonywanie okresowych przeglądów technicznych stanu ogólnego robota.
Dodatkowe zadania zawodowe: - pełnienie funkcji starszego technika operatora robotów przemysłowych, kierującego pracą zespołu obsługującego roboty w zakładzie przemysłowym, po uzyskaniu odpowiedniego doświadczenia zawodowego.

Laboratorium ECDL

Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu