1 procent
zobacz >>>

Poszukiwanie pracy? traktujemy jako pracę

   Pierwszą istotną potrzebą jest organizacja czasu , na początku tygodnia określmy plan zajęć tak, by praca nad "poszukiwaniem pracy" weszła Ci w nawyk. W tym planie uwzględnij terminy składania aplikacji , rozmów telefonicznych, ewentualny czas odpowiedzi. Pamiętaj również - notuj wszystkie podjęte kroki w celu znalezienia pracy, w szczególności pilnuj kontaktów z pracodawcami z którymi nawiązałeś rozmowę lub wysłałeś aplikacje ? przejmij nad tym kontrolę.
   Spróbuj określić swoje możliwości np. po przeczytaniu ogłoszenia zanotuj wszystkie wymagania stawiane wobec kandydata . Zastanów się, jak udowodnić pracodawcy że jesteś odpowiednim kandydatem na oferowane stanowisko pracy. Uaktualnij też swój życiorys i list motywacyjny , tak by uwypuklić wymagane przez pracodawcę umiejętności i doświadczenie .
   Nie poddawaj się i nie rezygnuj z aplikowania na daną posadę tylko dlatego , ze nie posiadasz wszystkich wymaganych umiejętności i odpowiedniego doświadczenia . Miej to na uwadze zwłaszcza , jeśli spełniasz kluczowe wymagania .
   Wiele nauczysz się próbując dostosować umiejętności i wiedzę przedstawianych w ogłoszeniu wymagań .Dobrą praktyką będzie zakwalifikowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej , nigdy się tego nie dowiesz się, jeśli nie złożysz odpowiedniej i wymaganej aplikacji.
   Spróbuj zdefiniować umiejętności uniwersalne , zwłaszcza jeśli nie spełniasz wszystkich wymagań ? właśnie takie umiejętności uniwersalne i nabyte doświadczenie w innym miejscu pracy może dać się wykorzystać w pracy innego typu.
   Gdy stworzysz już listę wymagań , przy każdym punkcie wypisz własne umiejętności i kwalifikacje, którym możesz sprostać . Postaraj się wpleść powyższe informacje w treść listu motywacyjnego oraz życiorysu. Spróbuj spojrzeć na swoje dokumenty aplikacyjne okiem pracodawcy ,. Jeśli Ci się to uda, z pewnością zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

Jóźwicki Ireneusz - Pośrednik pracy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 18.10.2019r.
Stronę odwiedzono 18104218, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON