Szanowni Państwo,


rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

   Przed podjęciem pracy każdego potencjalnego pracownika czeka rozmowa z pracodawcą. Bardzo często osoby, które zostały zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną zastanawiają się, jaki będzie przebieg takiej rozmowy, jak należy zachować się na takiej rozmowie, o co pytać a o co nie. Takie dylematy mają również osoby niepełnosprawne, które poszukują pracy, i które spotykają się z potencjalnym pracodawcą na rozmowie kwalifikacyjnej. Zasady zachowania się na tego typu rozmowie nie zmieniają się - obowiązują w takim samym stopniu zarówno osoby w pełni sprawne, jak i niepełnosprawne.
   Przed każdą rozmową kwalifikacyjną należy zdobyć jak najwięcej informacji o firmie, w której staramy się o pracę. Warto wiedzieć czym zajmuje się firma, od kiedy istnieje na rynku, ile osób zatrudnia. Informacje tego typu bardzo często okazują się przydatne podczas rozmowy, kiedy to pracodawca chce sprawdzić, w jaki sposób potencjalny pracownik przygotował się do rozmowy. Takie informacje są przydatne również dla samej osoby poszukującej pracy. Może się ona dowiedzieć czy dana firma, do której składa aplikację, ma stabilną pozycję na rynku, czy jest firmą rozwijającą się. Informacje o firmach można znaleźć na wiele sposobów. W ostatnich czasach głównym źródłem takich informacji stał się Internet.    Dzięki niemu w prosty sposób możemy odnaleźć potrzebne nam informacje. Możemy również wejść na stronę internetową pracodawcy. Chociaż często informacje zawarte na firmowych stronach internetowych są dosyć obiektywne, jednak dają nam ogólną wiedzę o firmie.
Oprócz informacji na temat firmy trzeba również wiedzieć, z jakimi obowiązkami możemy mieć do czynienia na oferowanym przez pracodawcę stanowisku. Trzeba wiedzieć, jakie są wymagania stawiane potencjalnym pracownikom.
   Kolejnym ważnym krokiem przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną jest przygotowanie odpowiedniego listu motywacyjnego kierowanego do pracodawcy oraz CV, w którym napiszemy wszystkie najważniejsze osiągnięcia zawodowe i umiejętności.
   Ważne jest również pozytywne nastawienie do danej rozmowy oraz dobry humor, które ułatwią nam przejście przez proces rekrutacyjny.

Marcin Pastuszak - Pośrednik pracy.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 08.05.2020r.
Stronę odwiedzono 19099261, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON