KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,

w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne informujemy o zmianie sposobu obsługi Klientów.
Od dnia 17.03.2020 prosimy o kontaktowanie się z pracownikami wyłącznie drogą telefoniczną
(81 534 82 90) lub e-mailową (bezpośrednio z każdym pracownikiem lub praca.ffm@gmail.com).

W razie konieczności dostarczenia np. dokumentacji do siedziby Fundacji prosimy o wrzucanie jej do skrzynki, umieszczonej przed wejściem.

Powyższe zmiany obowiązują do odwołania.

Przepraszamy za utrudnienia,

Z poważaniem,

Agencja Zatrudnienia - Fundacja Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Wakacyjne kursy językowe

   Nie wszyscy chcą lub mogą wyjechać na kurs językowy. Mają inne plany, brak im pieniędzy lub czasu. Nie zawsze mogą to pogodzić np. z praktyką wakacyjną. Dla nich szkoły językowe przygotowały wakacyjną ofertę. Kursy dwu-, trzy-, czterotygodniowe oferuje dużo szkół językowych. Są one znacznie tańsze od wyjazdowych - odpadają koszty transportu, noclegu czy wyżywienia, a ich terminy dopasowane są do potrzeb uczestników. Większość kursów rozpoczyna się w drugiej połowie czerwca i trwa aż do końca wakacji, np. kończy się pierwszy dwutygodniowy i od razu zaczyna się następny, itp.
   Szkoły proponują zwykle dwa terminy - poranny i popołudniowy. Pozwala to łączyć naukę z pracą lub innymi zajęciami. Podczas kursów wakacyjnych zajęcia odbywają się zwykle codziennie. Ta intensywność pozwala na przerobienie w ciągu kilku tygodni materiału z całego semestru. Jedno spotkanie trwa z reguły trzy, cztery godziny lekcyjne. Szkoły zazwyczaj zapewniają pomoce naukowe, więc nie potrzeba kupować podręczników, które będą używane tylko przez kilka tygodni. Wybierając szkołę i konkretny kurs trzeba pamiętać, że na jakość nauczania wpływ mają m.in. ilość osób w grupie i osoba prowadzącego. Niektóre kursy prowadzone są dla grup 15-osobowych, inne liczą dwa razy mniej uczestników. Jest to bardzo istotna różnica, podobnie jak ta, czy zajęcia prowadzi native speaker czy Polak.
   Ceny kursów są bardzo zróżnicowane. Pomijając już oferty skierowane do najbardziej zdeterminowanych, ale i odpowiednio zasobnych - lekcje w dowolnym terminie, indywidualne, znaleźć można kursy trzytygodniowe (60 godzin nauki) za 1700 złotych (British Council, Warszawa), jak i za 600 zł za tę samą ilość godzin rozłożoną na cały miesiąc (Lingwista, Warszawa). Szkoły takie działają oczywiście nie tylko w Warszawie. Mieszkańcy Krakowa mogą np. wziąć udział w mniej intensywnym, bo trwającym tylko przez dwie godziny dziennie, ale za to miesięcznym, kursie za 490 złotych (Poliglota, Kraków). Wrocławianie mogą przez miesiąc, trzy razy w tygodniu, chodzić na dwie-trzy godziny angielskiego za 250 zł (Lektor, Wrocław). W Katowicach International House oferuje 53 godziny zajęć w cztery tygodnie (zajęcia codziennie od 15.30 do 17.45 lub od 18.00 do 20.15) za 590zł. Kurs jest tak pomyślany, by najwytrwalsi po pierwszych czterech tygodniach mogli zaraz zapisać się na kolejny miesiąc, na wyższym poziomie zaawansowania.
   Nie są to oczywiście wszystkie możliwości. W każdym większym mieście znaleźć można różne propozycje nauki języka angielskiego w czasie wakacji. Trudniej doszukać się odpowiadającego nam kursu z niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego. Ale i tu szanse na znalezienie czegoś w sam raz - szczególnie w dużych aglomeracjach - są niemałe.

Monika Piernik - Specjalista ds. rozwoju zawodowego 08.06.2006r

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 10.03.2020r.
Stronę odwiedzono 18765795, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON