Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Nowy cyfrowy aparat słuchowy.

   Nasz słuch jest jedyny w swoim rodzaju, tak jak odciski palców. Jeśli mamy z nim problemy, tracimy część siebie, część naszej tożsamości. Niedosłuch to problem nie tylko osoby słabo słyszącej, ale także jej rodziny i przyjaciół. Często powtarzane zdanie: "Słyszę dobrze, po prostu nie rozumiem co do mnie mówisz!" należy potraktować jako pierwsze ostrzeżenie. Osoby, u których pojawia się problem z niedosłuchem słyszą nie tylko ciszej, ale i inaczej. Często mają kłopot ze zrozumieniem tego, co mówią inne osoby, ale wydaje im się, że to inni mówią niewyraźnie. Najczęściej mija aż siedem lat zanim człowiek, który zauważył, że ma problem ze słuchem, coś z tym zrobi. I dopiero, kiedy zaopatrzy się w aparat, zastanawia się, dlaczego tak długo się męczył i zwlekał.
   Wiele osób po prostu wstydzi się nosić aparat słuchowy. Kiedyś były one duże, trudne do ukrycia, zawsze w tym samym beżowym kolorze. Na szczęście pojawiło się urządzenie, które przenosi aparaty słuchowe w XXI wiek i w niczym nie przypomina aparatów sprzed kilkunastu lat. Jest to cyfrowy aparat słuchowy, którego nowoczesny wygląd i miniaturowy kształt zmieniają odczucia na temat aparatów słuchowych. Dzięki zastosowaniu nowego rozwiązania aparaty nie są już "duże, nieporęczne i beżowe", lecz stały się nowoczesnymi urządzeniami ułatwiającymi komunikację.
   Cyfrowe aparaty słuchowe wyposażone są w układy sztucznej inteligencji, które nieustannie monitorują to, co dzieje się w otoczeniu słuchowym osoby niedosłyszącej i skutecznie reagują na jego zmiany. To zminiaturyzowane komputery, o olbrzymich możliwościach przetwarzania dźwięku.
   Osoby niedosłyszące doświadczają często chwil zakłopotania, kiedy uśmiechają się i potakują, nawet jeśli umknął im wątek rozmowy. Aparat cyfrowy opracowano szczególnie z myślą o poprawie rozumienia mowy - czy to na spotkaniu, w biurze, czy przy rodzinnym stole. Nosząc taki aparat pacjent może być pewny, że kiedy rozmawia z rodziną, przyjaciółmi, czy z kolegami z pracy, nie umkną mu żadne ważne informacje.
   Taki aparat jest idealnym rozwiązaniem dla osób słabo słyszących, nawet ze znacznym niedosłuchem, bo aż do 80 decybeli. Aby jak najlepiej dobrać aparat słuchowy, należy zacząć od wizyty u specjalisty. Zbada on słuch, wypyta o styl życia i wspólnie z pacjentem znajdzie najlepsze rozwiązanie.

Źródło: www.pfm.pl/ - "Usłysz świat na nowo"

Ewa Dragan - Tłumacz Języka Migowego

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 09.12.2020r.
Stronę odwiedzono 20191154, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON