Logo EFS
Plakat promocyjny

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf


Regulaminy projektów PFRON

1 procent
zobacz >>>

Grafik komputerowy - praca dla niesłyszących

   Grafik komputerowy polega na projektowaniu, tworzeniu projektów graficznych m.in. reklamy, katalogi, wizytówki, ulotki, książki, czasopisma itd. w agencji reklamowej, w drukarni, w zakładzie poligraficznym.
   Żeby pracować na stanowisku grafika komputerowego, trzeba posiadać pewne umiejętności, obsługiwać programy graficzne. Podjęcie tej pracy przeważnie jest zgodnie z własnymi zainteresowaniami i zdolnościami, takimi jak: twórczość, kreatywność i wyobraźnia.
   Coraz więcej pracodawców jest zainteresowanych zatrudnieniem osób nie(do)słyszących, oczywiście zgodnie z przystosowaniem do ich potrzeb. W tej pracy nie trzeba mieć sprawnego słuchu, ponieważ nie polega ona na częstym komunikowanie się z ludźmi. Jest to praca przy komputerze na polecenie przełożonego lub projektowanie z własnej inicjatywy. Choć w dalszym ciągu nie łatwo znaleźć pracę ze względu na wadę słuchu lub brak umiejętności.
   W różnych częściach Polski, można spotkać osoby nie(do)słyszące, które są specjalistami w tej dziedzinie i często pracodawcy są z nich bardzo zadowoleni.
   Marzeniem osób nie(do)słyszących, które dopiero podjęły lub ukończyły szkołę wyższą o kierunku malarstwa, grafiki komputerowej, czy studia podyplomowe z grafiki komputerowej, czy też szkołę policealną o kierunku reklamy wizualnej, grafiki komputerowej, szkołę plastyczną o odpowiednim profilu, czy też po szkołę poligraficzną, często jest znalezienie pracy jako grafik komputerowy. Osoby te podjęły szkołę ze względu na zainteresowania, swoje zdolności i chęć dalszego rozwijania umiejętności.
   Na rozmowie kwalifikacyjnej nie wystarczy przedstawić swoje świadectwo, dyplomy, czy zaświadczenia, ale warto zabrać ze sobą kilka swoich prac wykonanych na komputerze, najlepiej te najciekawsze, i przedstawić pracodawcę, który może uwiarygodnić zdolności kandydata na grafika komputerowego. Często pracodawcy proszą o przyniesienie na rozmowę swoich prac.
   Dzięki podjęciu takiej pracy osoba może zdobyć doświadczenie i praktyczne umiejętności. Ta praca daje możliwość ciągłego rozwoju. Osoby nie(do)słyszące mogą być pełnowartościowymi pracownikami, jeśli zostaną docenione ich umiejętności. Ważne jest to, że pracują z zamiłowaniem.

Ewa Dragan - Tłumacz języka migowego

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 26.08.2021r.
Stronę odwiedzono 20858041, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON