Logo EFS
Plakat promocyjny

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf


Regulaminy projektów PFRON

1 procent
zobacz >>>

Videodomofon dla niesłyszących.

   Videodomofon jest to zestaw, który składa się z monitora LCD i kamery. Videodomofon można montować przy klatce schodowej lub/i przy bramie wjazdowej. Monitor może być koloru czarno-białego lub kolorowego i jest umieszczany wewnątrz mieszkania. Kamera montowana jest przy klatce schodowej lub przy bramie i jest niewidoczna.
   Taki videodomofon jest niezbędny dla osób niesłyszących. Dlaczego? Jeśli ktoś mieszka w bloku i posiada domofon może usłyszeć, kto dzwoni, w przeciwieństwie do osób niesłyszących. Najlepszym wyjściem dla nich jest właśnie videodomofon, który pozwala sprawdzić na monitorze, kto dzwoni do drzwi. Jak to działa? Osoba niesłysząca posiada w domu sygnalizację świetlną, informującą o tym, że ktoś dzwoni. To bardzo praktyczne urządzenie zwiększające poczucie bezpieczeństwa u osób niesłyszących. Czasem osoby z wadami słuchu radzą sobie inaczej: umawiają się wcześniej np. na sygnał z telefonu komórkowego, sms lub fax z informacją, na spotkanie o danej godzinie.
I   stnieje jeszcze videodomofon z zestawem głośnomówiącym - urządzenie dobre zarówno dla osób słabo słyszących jak i niedosłyszących.
Takie videodomofony są dość drogie. Wraz z zamontowaniem koszt może sięgnąć od 2 do 4 tysięcy, w zależności od marki i modelu. Na taki sprzęt osoby z uszkodzeniami słuchu mogą jednak uzyskać dofinansowanie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w wysokości 80% kwoty. 20% sumy pokrywa wnioskodawca. Więcej informacji można uzyskać w tych ośrodkach w miejscu swojego zameldowania.

Ewa Dragan - Tłumacz Języka Migowego

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 26.08.2021r.
Stronę odwiedzono 20858050, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON