Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

XII Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.- Reprezentacja Polski

   Polska reprezentacja na Letnich Igrzyskach w Szanghaju składała się z licznej grupy 69 zawodników, którzy zostali wyłonieni 23 września 2006 roku. Uroczyste losowanie reprezentacji, zgodnie z przepisami Olimpiad Specjalnych miało miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Losowanie miało formę otwartą, mogli na tę uroczystość przybyć wszyscy zainteresowani zawodnicy, trenerzy i inni zainteresowani. Losowanie odbywało się kolejno wg. dyscyplin i losowano zawodników składu podstawowego oraz rezerwowych. Kwalifikacja do losowania, jak zawsze zgodnie z przepisami Olimpiad Specjalnych, odbywa się spośród zawodników - złotych medalistów, uczestniczących w zawodach szczebla niższego (dotyczy to medalistów zarówno najsilniejszych jak i najsłabszych grup sprawnościowych).
   Poza zawodnikami do Szanghaju udało się 24 Polskich trenerów i działaczy. Nasi zawodnicy rywalizowali w 15 dyscyplinach, takich jak: pływanie (6 osób), lekkoatletyka (6 osób), badminton (3 osoby), bowling (3 osoby), kolarstwo (2 osoby), jazda konna (2 osoby), gimnastyka (4 osoby), trójbój siłowy (4 osoby), jazda na wrotkach (3 osoby), tenis stołowy (4 osoby), tenis (2 osoby), koszykówka (9 osób), piłka nożna męska (10 osób), piłka nożna kobieca (8 osób) i kajakarstwo (3 osoby).
   Komitet Organizacyjny Igrzysk zaprosił do sędziowania w czasie zawodów również sędziów z Polski, którzy mają doświadczenie właśnie w zawodach organizowanych przez Olimpiady Specjalne: byli nimi: Janusz Krynicki i Sebastian Jędrzejewski (sędziowie w lekkiej atletyce); Magdalena Jarmułka (sędzia jeździecki); Andrzej Zdzieszyński (sędzia w gimnastyce); Piotr Ciesielski (sędzia w kajakarstwie).

Kamil Skowron - Asystent osób niepełnosprawnych

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 09.12.2020r.
Stronę odwiedzono 20145883, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON