Szanowni Państwo,

Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>





Sławne osoby niepełnosprawne cz. IV

   Osobami niepełnosprawnymi posiadającymi bardzo ciekawy życiorys i współcześnie żyjącymi są m.in.: Stephen Hawking i Frank Williams. Stephen Hawking to jeden z najwybitniejszych fizyków teoretyków na świecie, a także astrofizyk i kosmolog. Ten profesor matematyki na uniwersytecie w Cambridge i w Kalifornijskim Instytucie Technologii w Pasadenie od 22 roku życia cierpi na stwardnienie zanikowe boczne. Choroba ta sprawiła, że jest on prawie całkowicie sparaliżowany, porusza się na wózku inwalidzkim, a ze światem zewnętrznym porozumiewa się przy pomocy syntezatora mowy gdzie swoje wypowiedzi wprowadza przez wirtualną klawiaturę. Jest laureatem wielu nagród i doktoratów honoris causa. Powszechnie uważany za jeden z większych autorytetów fizyki teoretycznej. Oprócz sukcesów w dziedzinie fizyki, Hawking jest aktywny w innych dziedzinach życia: napisał popularnonaukową książkę "Krótka historia czasu", która stała się bestsellerem, wziął również gościnnie udział w serialu telewizyjnym "Star Trek" oraz użyczył swojego głosu w utworze zespołu Pink Floyd. Inny wyczyn tego niepełnosprawnego mężczyzny budzący podziw miał miejsce 27 kwietnia 2007 roku, gdy wziął udział w specjalnym locie, w odpowiednio przebudowanym Boeingu 727, który ośmiokrotnie wznosił się na wysokość ok. 8000 metrów, by następnie ostro zanurkować, dzięki czemu jego pasażerowie, łącznie przez ok. 4 minuty, doświadczali stanu nieważkości. Obecnie Stephen Hawing przygotowuje się m.in. do swojego przewidywanego na 2009 rok, lotu w kosmos.
   Inną osobą niepełnosprawną, która odniosła sukces w życiu zawodowym jest Frank Williams. To brytyjski inżynier, który jest założycielem i właścicielem teamu Williams biorącego udział w wyścigach Formuły 1. Od 1969 roku jako inżynier pracował w innych zespołach startujących w F1. W 1986 roku uległ wypadkowi w południowej Francji na skutek, którego porusza się na wózku inwalidzkim. Mimo to, nie przerwał swojej kariery i po 10 latach od wypadku otrzymał z rąk królowej Elżbiety II tytuł szlachecki.
   To kolejne przykłady osób, które mimo nabytej niepełnosprawności nie poddały się i nadal kontynuują swoje życiowe pasje.

Kamil Skowron - asystent osób niepełnosprawnych

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 29.07.2020r.
Stronę odwiedzono 19491737, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON