1 procent
zobacz >>>

Sławne osoby niepełnosprawne.

   Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych to istotny problem rynku pracy w Polsce jak i innych krajach. Zdarza się, że osoby z różnymi dysfunkcjami cechuje brak wiary w siebie podczas poszukiwania pracy.
   Oto kilka przykładów osób niepełnosprawnych, których wiara we własne siły pomogła dojść do sławy, a niepełnosprawność nie przeszkodziła w osiągnięciu zawodowych sukcesów:
   Stevie Wonder, od urodzenia niewidomy, jest jedną z najbardziej prominentnych figur na amerykańskiej i międzynarodowej scenie muzycznej. Koncertowa charyzma Wondera i natura jego muzyki uczyniła go jednym z najpopularniejszych śpiewaków ostatnich czterdziestu lat potrafiącego trafiać w gusty białej i czarnej widowni.
   Jan Mela stracił lewe podudzie i prawe przedramię w wyniku porażenia prądem, którego doznał w 2002. Bezpośrednio po wypadku Jan został przewieziony do Szpitala Przy Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie zdecydowano o amputacji kończyn. Nawiązał kontakt z Markiem Kamińskim, Wojciechem Ostrowskim oraz Wojciechem Moskalem, którzy zaproponowali mu wspólny projekt - wyprawę na biegun. Po 1,5 roku treningów Jan Mela stanął na biegunie.
   Janina Ochojska-Okońska, polska działaczka humanitarna, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej. Niepełnosprawna od wczesnego dzieciństwa - choroba Heinego-Medina. W 1992 zorganizowała konwój polskiej pomocy dla byłej Jugosławii. W 1994 roku założyła Polską Akcję Humanitarną, w której po dziś dzień sprawuje funkcję Prezesa Zarządu. Przedstawione osoby stały się sławne nie za sprawą swojej niepełnosprawności, lecz dzięki swoim dokonaniom zawodowym.

Źródło: Wolna encyklopedia Wikipedia.

Kamil Skowron - Asystent osób niepełnosprawnych

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 09.01.2020r.
Stronę odwiedzono 18470436, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON