Logo EFS
Plakat promocyjny

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf


Regulaminy projektów PFRON

1 procent
zobacz >>>

Program "Sprawny dojazd" - pomoc dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu.

   Już niedługo osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu, mające problemy w przemieszczaniu się będą mogły uzyskać pomoc finansową w ramach pilotażowego programu PFRON "Sprawny dojazd - pomoc w nabyciu przez osoby niepełnosprawne samochodu osobowego oraz w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B"
   W obszarze A programu - o pomoc w zakupie samochodu osobowego lub oprzyrządowanego samochodu osobowego mogą ubiegać się pełnoletnie osoby niepełnosprawne zatrudnione lub uczące się, w wieku aktywności zawodowej, legitymujące się prawem jazdy kategorii B, posiadające ważne orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, wydane z powodu znacznej dysfunkcji narządu ruchu, obejmującej co najmniej jedną kończynę dolną.
   W obszarze B programu - o pomoc w uzyskaniu prawa jazdy mogą ubiegać się pełnoletnie osoby niepełnosprawne w wieku aktywności zawodowej, posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne wydane z powodu dysfunkcji narządu ruchu. Osoby niepełnosprawne powinny również posiadać aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez uprawnionego lekarza specjalistę.
   Przewidziana maksymalna kwota dofinansowania w przypadku zakupu samochodu osobowego to 15-krotność najniższego wynagrodzenia za pracę, w przypadku oprzyrządowania samochodu osobowego 19-krotnośc najniższego wynagrodzenia o pracę.
   W przypadku kosztów uzyskania prawa jazdy przewidziana maksymalna kwota dofinansowania to 1,25-krotnosć najniższego wynagrodzenia za pracę dla kosztów kursu i egzaminów oraz 0,75 - najniższego wynagrodzenia dla pozostałych kosztów uzyskania prawa jazdy.
   Projekt przewiduje udział własny wnioskodawcy, nie mniej niż 50% ceny zakupu w przypadku zakupu samochodu osobowego i oprzyrządowania samochodu osobowego oraz nie mniej niż 15% dla kosztów uzyskania prawa jazdy.
   Dofinansowanie można uzyskać do zakupu fabrycznie nowego samochodu osobowego lub w przypadku oprzyrządowanego samochodu osobowego - fabrycznie nowego lub nie starszego niż trzyletni. W przypadku oprzyrządowania samochodu jedynie w postaci automatycznej skrzyni biegów lub innych urządzeń i akcesoriów dostępnych w wersji standardowej istnieje wymóg zakupu fabrycznie nowego auta.

Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi informacjami na temat programu "Sprawny dojazd" odsyłam na stronę internetową www.pfron.org.pl

 

Magdalena Budzyńska - Specjalista ds. rehabilitacji zawodowej

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 26.08.2021r.
Stronę odwiedzono 20857940, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON