Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Jak osoba niepełnosprawna może szukać pracy?

   Jak osoba niepełnosprawna może szukać pracy? Niestety nie ma na to żadnej reguły. Są jednak sposoby na to aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Bardzo istotną rzeczą jest aby mieć sprecyzowany cel swojego działania czyli znalezienie pracy. Trzeba też brać pod uwagę takie detale jak wykształcenie, umiejętności, doświadczenie zawodowe, stan zdrowia. Istotną rzeczą może też okazać się jakim orzeczeniem o niepełnosprawności dysponujemy. Należy zastanowić się również czy pracę w której się widzimy będziemy mogli wykonywać w domu czy też trzeba będzie do niej dojeżdżać a jeśli tak, to z jakich środków lokomocji będziemy korzystać. Ważnym aspektem mogą się okazać zarobki, jeśli okażą się zbyt niskie to nasuwa się pytanie czy chcemy pracować "dla idei" czy też liczymy na to, że praca pozwoli nam zaspokoić nasze - przynajmniej podstawowe - potrzeby materialne.
   Każdemu z nas w życiu zdarzają się sytuacje, kiedy prosimy kogoś o pomoc. Jeśli chcemy poprosić kogoś o pomoc, musimy pamiętać, iż osoby te robią to dobrowolnie i że ta pomoc nie oznacza zrobienia czegoś za nas (w tym przypadku pomoc w znalezieniu pracy). Pomocą może tutaj być udzielenie informacji, podpowiedź rozwiązania jakiegoś problemu, który akurat nas nurtuje jak
i psychicznego wsparcia. Postarajmy się docenić pomagające nam osoby, nie traktujmy ich jak intruzów, na pewno nie robią tego "z łaski", po prostu chcą nam pomóc . Pamiętajmy - prośba to nie żądanie! Należy używać też "magicznych" słów: "proszę", "dziękuję", - to słowa, które mogą otworzyć niejedne drzwi.

Marcin Dula - Pośrednik pracy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 09.12.2020r.
Stronę odwiedzono 20192591, aktualnie przegląda ją 9 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON